українська російська англійська
Українські морпіхи - одні з найкращих на навчаннях НАТО
12.11.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства оборони

Особовий склад роти морської піхоти Феодосійського окремого батальйону морської піхоти повернувся до місця постійної дислокації у Криму з навчання Сил реагування НАТО “Steadfast Jazz – 2013”, що проходили на території Навчального центру Сухопутних військ ЗС Республіки Польща “Дравсько-Поморський”.

Під час військових маневрів морські піхотинці під командуванням капітана Віталія Ликова майстерно виконували навчально-бойові завдання, за що отримали високу оцінку від керівництва навчань. Цього разу морпіхи використовували штатну бойову техніку та озброєння.

За словами заступника командувача Військово-Морських Сил ЗС України з берегової оборони полковника Ігоря Воронченка, цей підрозділ морської піхоти достойно презентував Україну на міжнародній арені.

«Ця рота пройшла усі етапи підготовки, і минулого року отримала оцінку експертів НАТО найвищого рівня. Сьогодні вони входять до переліку підрозділів, які заявлені нашою державою до участі у заходах міжнародного військового співробітництва. Цього року вони вже брали участь у міжнародних навчаннях “Сі Бриз-2013” та “Фарватер миру-2013”. Навчання НАТО “Steadfast Jazz – 2013” вкотре довели, що особовий склад роти добре підготовлений і спроможний виконати усі поставлені завдання», – зазначив полковник Ігор Воронченко.

На залізничному вокзалі кримської столиці, під звуки військового оркестру окремої бригади берегової оборони, хлопців зустріли хлібом і сіллю.

Нагадаємо, що активна фаза міжнародного військового навчання Сил реагування НАТО “Steadfast Jazz – 2013”, у якому брала участь рота морської піхоти Феодосійського окремого батальйону морської піхоти ВМС ЗС України, відбувалася у період з 28 жовтня по 9 листопада 2013 року на території Навчального Центру Сухопутних військ ЗС Республіки Польща “Дравсько-Поморський”.

Загалом у навчанні “Steadfast Jazz – 2013” взяли участь більше 6 тисяч військовослужбовців з більше, ніж 20 країн, які є членами НАТО. На правах країн-партнерів Альянсу до навчань долучилися Україна, Македонія, Швеція і Фінляндія.

Загальне керівництво національним підрозділом здійснював майор Володимир Баранюк. Українські морські піхотинці виконували навчально-бойові задачі з використанням штатної бойової техніки та озброєння.

версія для друку