українська російська англійська
Вчасність виплат заробітних плат працівникам бюджетних установ - під пильним контролем Уряду
13.11.2013 | 08:39
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У засобах масової інформації було поширено заяви окремих політиків про те, що нібито немає коштів на виплату зарплат педагогічним працівникам у листопаді-грудні. Таким чином була здійснена спроба відвертого маніпулювання фактами та дезінформування громадян щодо реального стану справ. 

В зв’язку з цим повідомляємо наступне.

Питання здійснення всіх соціальних видатків перебуває під пильним контролем Уряду. Для здійснення таких асигнувань наразі наявні відповідні фінансові ресурси. Водночас Міністерством фінансів здійснюється постійний моніторинг ситуації в регіонах, щоб в разі потреби оперативно вплинути на стан справ, внести відповідні корективи.

Також жорстко контролюється питання фінансової дисципліни з метою недопущення необґрунтованих витрат державних коштів. Першочергово бюджетні фінанси спрямовуються на забезпечення соціальних статей видатків.

Водночас в областях, де виникають об’єктивні складності, вживаються заходи для недопущення затримок зі здійсненням відповідних виплат. Зокрема, для забезпечення місцевих бюджетів фінансовим ресурсом на оплату праці працівників бюджетних установ Урядом збільшено обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на 2069,0 млн. гривень (розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 798-р).

Тож хочемо звернутися до політиків, які позиціонують себе як борці за добробут народу: не маніпулюйте почуттями людей, не зловживайте їхньою довірою, не нагнітайте безпідставно обстановку. Об’єктивних причин для занепокоєння наразі немає. Уряд робить все, аби незважаючи на складну економічну ситуацію як в країні, так і в світі, забезпечити стабільність фінансової системи, своєчасність соціальних виплат.

Нагадаємо, що 12 листопада 2013 року Прем'єр-міністр  Микола Азаров у ході зустрічі з представниками всеукраїнських громадських об'єднань інвалідів вкотре наголосив, що на виплату соціальних видатків (пенсій, зарплат, допомог) грошей в країні вистачає.

 

версія для друку