українська російська англійська
Студентська збірна України ретельно готується до Всесвітньої зимової Універсіади-2013 в Італії
13.11.2013 | 11:35
Прес-служба Міністерства освіти і науки

В актовій залі Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова відбулося засідання виконавчого комітету Спортивної студентської спілки України. Окрім членів виконкому СССУ, у засіданні взяли участь представники провідних вищих навчальних закладів України, національних федерацій. Головна тема засідання – підготовка українських студентів-спортсменів до ХХVІ Всесвітньої зимової Універсіади-2013, що відбудеться з 11 до 21 грудня 2013 року в курортному містечку Тренто (провінція Трентіно, Італійська Республіка).

Перший заступник голови комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Микола Золотаревський поінформував про кількісний та поіменний склад спортивної студентської делегації для участі у білій Універсіаді-2013. Так, на змаганнях із біатлону виступить по вісім хлопців і дівчат. На турнірі з лижних перегонів також змагатиметься 16 спортсменів. В інших видах Микола Золотаревський назвав такі цифри: стрибки на лижах   3, фігурне катання – 7 (3+4), лижне двоборство – 1, гірськолижний спорт – 7 (4+3), шорт-трек – 7 (5+2), сноубординг – 8 (4+4), хокей – 22 спортсмени. До складу делегації також увійшли 27 тренерів (23+4), а також представники штабу та медичний персонал – усього 130 чоловік.

У студентській збірній будуть вихованці Національного університету фізичного виховання та спорту України, Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, Білоцерківського національного аграрного університету, Сумського педагогічного університету імені А. Макаренка, Львівського національного університету фізичної культури, Тернопільського національного педагогічного університету, Харківської державної академії фізичної культури, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Ужгородського національного університету.

Серед територіальних відділень найбільше кандидатів делегував Київ – 18 спортсменів. Далі йдуть: Харківська область – 13, Львівська область – 11, Сумська область – 9, Тернопільська область – 8, Чернігівська область – 7, Івано-Франківська область – 3, Закарпатська область – 2, Київська область, Дніпропетровська область, Миколаївська область – по 1 спортсмену.

Серед вищих навчальних закладів лідирує Національний університет фізичного виховання та спорту України – 14 спортсменів. До трійки лідерів також входять Харківська державна академія фізичної культури – 13 та Львівський державний університет фізичної культури – 10. А ось Чернігівський національний педагогічний університету імені Тараса Шевченка делегував відразу семеро біатлоністів. Усього у нашій команді будуть студенти-спортсмени з 20 вітчизняних ВНЗ.

Голова комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Національного олімпійського комітету Євген Баженков детально зупинився на організаційних питаннях підготовки спортсменів, придбання форми та інвентарю. У Тренто не буде звичного олімпійського селища, тож учасники Універсіади мешкатимуть у різних готелях провінції Трентіно. Приміром, змагання з різних видів розкидані в радіусі понад сто кілометрів. Звичайних чартерних автобусних маршрутів не буде, кожна делегація отримає по кілька автомобілів, але без водіїв. Тому треба вже сьогодні думати, як вирішити і цю проблему. Та Євген Баженков запевнив, що чітко працює організаційний штаб, який вирішує будь-які питання. Окрім того, підготовка української студентської команди до важливого старту сезону-2013 на особливому контролі у Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та президента Студентської спортивної спілки України Василя Креміня.

Наприкінці засідання виконкому Студентської спортивної спілки України його членам було представлено спортивну форму, в якій наші хлопці та дівчата вирушать на спортивні баталії Всесвітньої зимової Універсіади-2013.

версія для друку