українська російська англійська
На кордоні України та Білорусі встановили перший прикордонний знак
13.11.2013 | 14:04
Прес-служба Державної прикордонної служби

У Чернігівській області на кордоні України з Республікою Білорусь встановили перший прикордонний знак. Участь у заході взяли Міністри закордонних справ України та Білорусі Леонід Кожара й Володимир Макей, керівники прикордонних відомств обох держав Микола Литвин та Леонід Мальцев, а також представники місцевої влади та  інші члени делегацій.

Перший прикордонний знак на українсько-білоруському кордоні встановили поблизу монумента Дружби Народів, що знаходиться неподалік населеного пункту Сеньківка. У ході урочистостей до прикордонних стовпів прикріпили державні герби України й Республіки Білорусь та заклали капсули з пам’ятною запискою у фундамент. Наразі розпочався заключний етап договірно-правового оформлення кордону між країнами – проведення демаркаційних робіт на місцевості.

14 березня 2013 року в Луцьку за дорученнями Урядів України, Республіки Білорусь та Республіки Польща керівники прикордонних відомств Микола Литвин, Олександр Боєчко та Домінік Трач підписали Угоду про точку стику державних кордонів. Тоді було завершено роботу з позначення лінії українсько-польського державного кордону на місцевості та одночасно дано старт такій роботі на українсько-білоруському кордоні.

Договір між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон набрав чинності 18 червня цього року. Спільною українсько-білоруською демаркаційною комісією було підготовлено необхідні документи та досягнуто домовленість про встановлення першого прикордонного знаку на стику державних кордонів України, Республіки Білорусь та Російської Федерації.

Винесення лінії кордону на місцевість є знаковою подією для двох країн. Позначення лінії державного кордону на місцевості буде здійснюватись Спільною українсько-білоруською демаркаційною комісією.

 

версія для друку