українська російська англійська
Держспоживінспекція забракувала половину з перевірених 13 тисяч одиниць електропобутових товарів
13.11.2013 | 15:47
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

13 листопада у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбувся брифінг Голови Держспоживінспекції України Сергія Орєхова на тему: «Заходи Уряду щодо попередження надходження на споживчий ринок країни неякісної продукції».

На початку зустрічі з представниками мас-медіа України Сергій Орєхов наголосив на тому, що сьогодні Держспоживінспекція України робить акцент на ефективному захисті від ризиків, яким споживач не може запобігти самостійно.

«Захист прав споживача через підвищення якості продукції та послуг, а також привернення уваги до проблем якості надзвичайно важливі у світовій економіці. У сучасних умовах якість - це ключ до успіху в діяльності будь-якого підприємства. Та задля легкої наживи на ринок потрапляють товари неналежної якості, що можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Порушники виробляють і постачають цей товар за заниженими цінами, при цьому не платять ні податків, ні ліцензійних платежів. У результаті страждає бюджет країни, а про добросовісну конкуренцію на ринку і мови бути не може», -  зазначив Сергій Орєхов напередодні Всесвітнього дня якості.

На жаль, сьогодні споживач не має стовідсоткової впевненості у безпечності розрекламованого товару, який купує навіть у відомій торговельній мережі. Так, у вересні цього року  через займання холодильника відомої торгової марки постраждала багатодітна сім'я. В результаті пожежі вони позбулися даху над головою, матеріальний збиток вимірюється десятками тисяч гривень. У результаті проведеної перевірки торгової мережі, через яку було продано товар, Держспоживінспекцією було видано припис щодо вилучення з реалізації холодильників цієї торгової марки. Дана продукція не відповідала вимогам технічних регламентів безпеки низьковольтного електричного обладнання, електромагнітної суміщеності обладнання, максимально дозволеного споживання електроенергії холодильним обладнанням. Торгова мережа не тільки проігнорувала припис, але й не попередила споживачів про причини вилучення продукції, що в обов'язковому порядку повинна була зробити згідно з вимогами частини 8 статті 32 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Крім того, в цій же торговій мережі Держспоживінспекцією було зафіксовано реалізацію понад 200 найменувань продукції, яка не відповідає встановленим вимогам. У листопаді поточного року відносно мережі було винесено постанови про накладення штрафних санкцій на суму понад 100 млн. грн.

Також і в іншій торговельній мережі в результаті планових перевірок виявлена продукція, яка не відповідає встановленим нормам. На торговельну мережу вже накладено штраф у розмірі 85 тисяч гривень за невиконання припису.

Держпоживінспекція України повідомляє, що за 9 місяців поточного року від споживачів надійшло більше 600 звернень щодо неналежної якості побутової техніки, і це лише щодо двох вищезгаданих торговельних мереж. Інспекціями з питань захисту прав споживачів за цими заявами проведено близько 250 позапланових перевірок. Так, за вказаний період було перевірено понад 13 тисяч одиниць електропобутових товарів, з яких половина забракована та знята з реалізації, в тому числі через відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки товару, а також через невідповідність вимогам нормативних документів.

Наприкінці брифінгу Голова Держспоживінспекції України закликав представників ЗМІ до подальшої плідної співпраці, завдяки якій кожен споживач в оперативному порядку буде поінформованим про ситуацію на споживчому ринку та матиме змогу зробити об’єктивний вибір.

 

версія для друку