українська російська англійська
У 2014-2017 рр. біля обласних центрів побудують 80 та розширять 23 стоянки для вантажівок
14.11.2013 | 10:06
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Упродовж наступних трьох років на під’їздах до обласних центрів та Києва буде побудовано та розширено понад 100 стоянок для вантажівок за європейськими стандартами. Відповідну Концепцію Державної цільової програми будівництва та облаштування стоянок для вантажних транспортних засобів на 2014 - 2017 роки за поданням Міністра інфраструктури України Володимира Козака ухвалено 13 листопада під час засідання Уряду.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, сьогодні темпи створення нових паркінгів для вантажного автотранспорту навколо Києва та обласних центрів є абсолютно незадовільними.

«Рішення Уряду дозволить не лише активізувати цю роботу, але й висуває чіткі вимоги щодо створення всієї необхідної інфраструктури як для водіїв, так і для вантажівок. З урахуванням наближення зими в першу чергу має бути створена базова інфраструктура. Отже, головними завданнями наразі є оперативне та чітке реагування всіх відповідальних керівників у разі погіршення погодних умов, максимально ефективне використання наявних паркінгів, швидке та якісне будівництво додаткових об'єктів. І Уряд жорстко контролюватиме виконання цих рішень», - наголосив Олександр Вілкул.

У свою чергу Міністр інфраструктури зауважив, що на сьогодні на під’їздах до обласних центрів та Києва із належним сервісом для відпочинку водіїв вантажівок функціонує 236 стоянок на 4,6 тис. машино-місць.

«Це лише 39% від необхідної кількості стоянок. І водіям доводиться, особливо в негоду, здійснювати тимчасову стоянку на узбіччях і навіть на проїзній частині доріг, утворюючи багатокілометрові затори. Це негативно впливає на безпеку руху, а іноді просто паралізує автотранспортне сполучення з містами, що створює ризики у постачанні необхідного для життєзабезпечення як міської інфраструктури, так і городян», - зазначив Володимир Козак.

За його словами, окрім облаштування нових стоянок, проведуть реконструкцію вже існуючих.

«За три роки заплановано побудувати вздовж основних доріг на підходах до обласних центрів та Києва 80 стоянок для вантажних транспортних засобів на 6,4 тис. машино-місць та розширити 23 існуючі, де можна буде розмістити до 700 автомобілів», - повідомив Міністр.

На виконання Програми необхідні 4,2 млрдрн., з яких 1,3 млрд. грн. буде спрямовано на спорудження базової інфраструктури, решта – на облаштування стоянок об’єктами сервісу. В цій роботі буде застосовано механізм державно-приватного партнерства. На конкурсній основі також буде залучено приватні інвестиції.

Довідково

 Концепцію Державної цільової програми будівництва та облаштування стоянок для вантажних транспортних засобів на 2014 - 2017 роки розроблено Мінінфраструктури спільно з Укравтодором на доручення Уряду. Реалізація заходів, визначених документом, сприятиме ефективному функціонуванню мережі автомобільних шляхів, конкурентоспроможності вітчизняної мережі доріг, підвищенню рівня економічності транспортування вантажів та збільшенню обсягу транзитних перевезень територією України.

 

версія для друку