українська російська англійська
Україна запропонувала Індії напрями співробітництва
14.11.2013 | 11:33
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Республіка Індія є одним із найбільших торговельних партнерів України в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та головним партнером з експорту українських товарів до країн цього регіону. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході зустрічі з Державним Міністром закордонних справ Республіки Індія Едапакатхом Ахамедом у рамках П’ятого засідання Міжурядової українсько-індійської комісії з торговельного, економічного, наукового, технічного, промислового і культурного співробітництва у місті Нью-Делі (Республіка Індія).

Міністр підкреслив, що торговельно-економічне співробітництво з Республікою Індія є одним із зовнішньоекономічних пріоритетів України, які, зокрема, викладені у Програмі активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки.

У ході засідання українська сторона запропонувала напрями співробітництва на коротко- та середньострокову перспективу.

Зокрема, в рамках засідання Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, повідомив, що у контексті посилення українсько-індійського торговельно-економічного співробітництва, важливим є створення в Індії спільних консорціумів для ефективної участі у тендерах на території Індії; участь, разом з індійськими партнерами, у реалізації програми створення на території Індії низки Національних інвестиційних та промислових зон, або – так званих «індустріальних мега-міст»; співробітництво у ключових галузях індійської економіки, у яких Україна може бути конкурентоздатною у порівнянні з іншими розвинутими країнами.

Серед таких галузей Міністр виділив галузь літакобудування, зокрема перспективним напрямком співпраці, на його думку, може стати створення нового індійського транспортного літака, спільне виробництво та/або постачання нового регіонального літака АН-148 та його транспортних модифікацій, конвертованих літаків АН-74ТК-200 та АН-74ТК-300.

Також він повідомив про готовність української сторони взяти участь у модернізації промислового обладнання індійських підприємств машинобудування, металургії, хімічної промисловості, постачанні нового та модернізації існуючого обладнання для підприємств ядерної, теплової та електроенергетики.

«Впевнений, що між підприємцями Індії та України існує значний невикористаний потенціал співпраці. Українські підприємства виробляють та готові поставляти широкий спектр продукції хімічної промисловості та металургії, авіації, суднобудування, а також обладнання для машинобудування та енергетики», - зазначив Ігор Прасолов.

Зокрема, Міністр поінформував про заплановане відкриття представництва в Індії української компанії «Гірничі машини», яка має намір постачати гірничодобувні машини та обладнання для нових індійських електростанцій.

«Наша країна володіє сучасними та передовими технологіями. Ми готові до їх відкриття для Індійської сторони на взаємовигідних умовах, зокрема шляхом створення спільних підприємств з виробництва на території Індії продукції за українськими технологіями, промислової кооперації за різними напрямами діяльності та залучення індійських інвестицій», - підкреслив Ігор Прасолов.

На це Державний Міністр закордонних справ Республіки Індія Едапакатх Ахамед зазначив, що існує багато напрямків в яких Україна та Республіка Індія можуть працювати спільно, при цьому регулярні зустрічі керівництва країн сприяють налагодженню ефективної співпраці.

«Індійсько-українське співробітництво – багатовимірне і охоплює низку сфер, у тому числі політичну, оборонну, науково-технологічну, сферу ядерної енергетики, культури, туризму, торгово-економічного співробітництво. У нас є рамкові угоди в більшості з цих сфер співробітництва, і вони працюють добре. Під час вашого візиту ми маємо можливість обговорити низку найважливіших угод, які сприятимуть подальшому поглибленню і розширенню нашого співробітництва», - наголосив Едапакатх Ахамед.

 

версія для друку