українська російська англійська
Членство у СОТ дає змогу для захисту своїх торгових інтересів, - Мінагрополітики
14.11.2013 | 11:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Країни-члени Світової організації торгівлі мають можливість будувати партнерські відносини відповідно до міжнародних правил торгівлі, а також використовувати механізми консультацій та вирішення спорів для захисту своїх торгових інтересів. Про це сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк під час регіонального навчального семінару для країн СНД, організованого Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України в Києві.

Зняття торговельних бар'єрів, зазвичай, іде на користь споживачам через зниження цін на деякі продукти. Окрім того, розширюється асортимент продукції. Водночас посилюється конкуренція з імпортом. А це може негативно вплинути на галузі, які раніше були захищені.

Вступ до СОТ дає країнам можливість використовувати механізми консультацій та вирішення спорів для захисту своїх торгових інтересів. Члени СОТ можуть брати участь у розробці міжнародних правил торгівлі та діяти згідно з ними.

«Багатостороння торговельна система, заснована на загальноприйнятих правилах, надає нам можливості запитувати роз'яснення і оскаржувати дії з обмеження імпорту, які вводяться нашими торговими партнерами», − зазначив Іван Бісюк.

Своєю чергою Старший спеціаліст з аграрної політики Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Девід Седік зауважив під час заходу, що зниження торговельних бар’єрів при вступі держав до СОТ може сприяти зростанню виробництва в АПК.

Іван Бісюк у зв’язку з цим додав, що за роки членства у СОТ Україні вдалося зменшити витрати виробництва, розвинути логістику і методи управління. Та головне – виробники покращили якість і безпечність своєї продукції.

Водночас прийняття нових торгових зобов'язань у контексті членства в СОТ також ставить перед міністерствами сільського господарства та іншими органами влади завдання щодо перегляду заходів державної підтримки.

Так, економіст відділу торгівлі та ринків ФАО Катерина Кривонос зазначила, що сам по собі вступ до СОТ не гарантує, що країни СНД будуть ефективніше брати участь у глобальній торгівлі сільськогосподарською продукцією. Адже використання можливостей, які надаються членством у СОТ, вимагає приведення внутрішньої правової бази, що регулює торгівлю, у відповідність до міжнародних правил. Окрім того, передбачаються додаткові заходи для поліпшення загальної конкурентоспроможності сільського господарства.

Загалом семінар сприяв обміну досвідом з адаптації сільського господарства до нових торгових умов між нинішніми та майбутніми членами СОТ серед країн СНД.

 

версія для друку