українська російська англійська
Цьогоріч аграрії Буковини зібрали рекордний урожай зернових
14.11.2013 | 14:55
Чернівецька ОДА

У Чернівецькій області впродовж останніх років нарощується виробництва валової продукції сільського господарства, - підкреслив сьогодні, 14 листопада, голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв на урочистостях з нагоди відзначення в краї Дня працівників сільського господарства. – За підсумками дев’яти місяців цього року за темпом приросту виробництва валової продукції сільського господарства Буковина посіла 6 місце в державі. Цього року аграрії області зібрали рекордний урожай зернових, а в розрахунку на 100 гектарів сільськогосподарських угідь всіма категоріями господарств вироблено валової продукції на суму майже 743 тис. грн. і це третій показник в загальноукраїнському рейтингу.

За словами керівника виконавчої влади краю, новітні технології у поєднанні з ідеальними агрокліматичними умовами Буковини дали поштовх розвитку садівництва. «Засаджуються нові сади, аналогів яким немає в державі, та розвивається інфраструктура їх зберігання та переробки: цього року збудовано два сучасних газових фруктосховища, - додав Михайло Папієв. – Можливо, не так стрімко, як би нам хотілось, але розвивається і тваринницька галузь. Цьогоріч реконструйовано 14 приміщень для великої рогатої худоби, планується завершити переобладнання ще 12 – для утримання птиці та 4-ох – для утримання свиней. А до кінця року ми введемо в дію молокопереробне підприємство та забійний цех для птиці».

Голова облдержадміністрації зазначив, що розвиток сільського господарства є невід’ємною складовою частиною Програми економічних реформ “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, прийняття якої ініціював Президент України. «Відтак стратегічний розвиток агропромислового комплексу області вимагає вдосконалення інфраструктури аграрного виробництва шляхом активізації інвестиційної діяльності, технологічного і технічного переоснащення виробничих процесів відповідно до сучасних світових стандартів та наукового забезпечення галузі», - наголосив Михайло Папієв на висловив сподівання, що започатковані позитивні зрушення в галузі у майбутньому перетворяться в стабільні позитивні тенденції, які виведуть область на передові позиції в державі.

 

 

версія для друку