українська російська англійська
Міністр освіти і науки України зустрівся з Президентом Туркменістану
14.11.2013 | 15:06
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У рамках участі української делегації в Міжнародній виставці та науковій конференції «Освіта, спорт і туризм в епоху щастя і могутності» Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зустрівся з  Президентом Республіки Туркменістан Гурбангули Бердимухамедовим.

У зустрічі також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туркменістані Валентин Шевальов.

Міністр освіти і науки України високо оцінив проведені в Туркменістані кардинальні реформи, націлені на вдосконалення та всебічний розвиток національної системи освіти.

За його словами, цьому сприяють щорічні галузеві форуми та виставки, які проводяться в Туркменістані. Подякувавши за ініціативний підхід Туркменської держави до вибудовування широкого міжнародного співробітництва, Дмитро Табачник поінформував, що в рамках розгорнутої експозиції свої можливості представляють і провідні вищі навчальні заклади України, у багатьох з яких уже успішно навчаються туркменські студенти.

У свою чергу Президент Республіки Туркменістан Гурбангули Бердимухамедов підкреслив, що Україна є одним із важливих партнерів, з яким Туркменістан пов'язує не тільки взаємовигідне співробітництво, а й давні стосунки щирої дружби, довіри та взаєморозуміння.

Глава Туркменістану підкреслив, що держава й надалі буде приділяти першочергову увагу комплексному розвитку освітньої сфери, здійснюючи послідовні кроки щодо модернізації матеріально-технічної бази освітніх установ і створення всіх умов для якісного навчання молоді як у країні, так і за кордоном.

Гурбангули Бердимухамедов високо оцінив налагоджену за останні роки плідну співпрацю між університетами Туркменістану та України, де молоді громадяни країни успішно здобувають інженерну, технологічну, архітектурно-будівельну та медичну освіту, а після повернення влаштовуються на гарну роботу.

Глава держави визначив низку першочергових завдань щодо подальшого розширення міждержавного співробітництва в галузі освіти, науки та високих технологій та запросив українських вчених і професорів до співпраці зі створюваними у Туркменістані першим технопарком і Міжнародним університетом, який планується урочисто відкрити 1 вересня 2014 року.

У підсумку зустрічі Президент Гурбангули Бердимухамедов та Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник висловили упевненість у подальшому розвитку традиційних туркменсько-українських відносин, зміцненню яких обидві держави приділяють особливу увагу.

версія для друку