українська російська англійська
Президент та Міністр охорони здоров'я ознайомилися з реконструкцією Запорізького обласного перинатального центру
14.11.2013 | 16:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Президент України Віктор Янукович та Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова відвідали акушерський корпус Запорізького обласного перинатального центру у рамках робочої поїздки Глави держави до Запорізької області.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко ознайомив Віктора Януковича та Раїсу Богатирьову з ходом робіт на об’єкті і продемонстрував на інформаційних стендах етапи його реконструкції. Глава держави та керівник МОЗ України оглянули палати й обладнання закладу, ознайомились з основними напрямами його діяльності.

Під час спілкування з медичним персоналом Глава держави зауважив, що одним із важливих завдань країни є охорона материнства і дитинства. «Життя починається з матері, народжується нове життя – дитина», – сказав Президент, наголосивши на необхідності створення належних умов для функціонування перинатальних центрів.

Міністр охорони здоров'я України нагадала, що робота зі створення обласного перинатального центру розпочалась у 2012 року в рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», який здійснюється під патронатом Президента України Віктора Януковича. За її словами, створення мережі перинатальних центрів має на меті зменшити показники материнської та малюкової смертності в Україні. «В останні роки спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення смертності матерів та малюків, але ці показники необхідно і далі покращувати», – зазначила Раїса Богатирьова.

Обласний перинатальний центр розрахований на 124 ліжка. Орієнтовна потужність становить близько 2 700 пологів у рік. Центр у повному обсязі одержав медичне обладнання, закуплене за кошти державного бюджету. Також, завдяки співпраці із Всеукраїнською благодійною організацією «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива», отримано обладнання для відділення інтенсивної терапії новонароджених.

У відремонтованому корпусі розміщені акушерське відділення з індивідуальними пологовими залами й операційним блоком, відділення анестезіології та інтенсивної терапії з методами еферентної терапії, відділення інтенсивної терапії новонароджених, оснащене сучасним обладнанням. Крім того, в закладі передбачена подальша реабілітація недоношених новонароджених у відділенні постінтенсивного догляду і другого етапу виходжування малюків зі спільним перебуванням матері з дитиною, функціонуватиме відділення патології вагітності й екстрагенітальної патології, діагностично-лабораторний блок тощо.

Віктор Янукович висловив сподівання, що Запорізький перинатальний центр буде відкрито для пацієнтів уже першого грудня цього року.

версія для друку