українська російська англійська
Наталія Королевська: З початку року виявлено понад 10 тис. бездоглядних дітей
14.11.2013 | 16:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Проведення профілактичних заходів дає змогу своєчасно виявляти безпритульних та бездоглядних дітей і надавати їм необхідну комплексну допомогу та соціальний захист. Про це сказала Міністр соціально політики України Наталія Королевська. За її словами, цього року було проведено 24 тис. таких заходів.

«У цілому проведені профілактичні заходи дають змогу своєчасно виявляти безпритульних та бездоглядних дітей, дітей у складних життєвих обставинах і надавати їм необхідну комплексну допомогу та соціальний захист. Крім того, комплексні послуги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, забезпечує мережа закладів соціального захисту дітей», - сказала Наталія Королевська.

За результатами проведення профілактичних заходів «Діти вулиці» і «Вокзал» по вулицях, комп’ютерних клубах та розважальних закладах було виявлено понад 10 тис. дітей. Для їхнього пошуку було проведено понад 24 тис. рейдів.

За її словами, завдяки проведенню в регіонах кампаній щодо формування здорового способу життя, запобігання вжиттю підлітками спиртних напоїв зменшилася кількість дітей, виявлених під час проведення профілактичних заходів у стані алкогольного сп’яніння: 1 тис. 117 дітей (проти 2 тис. 169 дітей за аналогічний період 2012 року).

«За результатами профілактичних заходів службами у справах дітей ініційовано притягнення до відповідальності за порушення прав дітей  8 тис. 799 батьків. Попереджено 24 тис. 162 батьків», - зазначила Міністр.

З початку року проведена відповідна робота щодо соціального захисту дітей, вилучених під час проведення профілактичних рейдів. 33,8% дітей з числа вилучених було влаштовано до притулків та центрів соціально-психологічної реабілітації, а 15,6% - до закладів охорони здоров’я.

Серед закладів Міністр відзначила 28 притулків для дітей, які лише за перше півріччя надали допомогу 2 357 дітям, та 80 центрів соціально-психологічної реабілітації, у яких допомогу отримала 5 051 дитина.

Довідково

У рамках роботи із позасімейним оточенням дітей та з метою недопущення порушення прав та інтересів дітей службами у справах дітей протягом 9 міс. 2013 року ініційовано притягнення до різних видів відповідальності 1 тис. 152 і попереджено 1 тис. 061 посадову особу (за аналогічний період 2012 року – 1294 та 976 відповідно).

версія для друку