українська російська англійська
Проведено круглий стіл щодо фінансування політичних партій та виборчих кампаній
14.11.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції провело четвертий круглий стіл з обговорення рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської Комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ. Тема круглого столу - фінансування політичних партій та виборчих кампаній, можливості  імплементації рекомендацій в національне законодавство.

«Цикл круглих столів, організований Міністерством юстиції України - приклад відкритого спілкування з громадськістю у реформуванні законодавства. Вони вже викликали великий інтерес у суспільстві та отримали позитивну оцінку міжнародних експертів», - заявила Перший заступник Міністра юстиції України Інна Ємельянова на відкритті круглого столу з обговорення виборчого законодавства.

У ході засідання обговорювалися: форми та джерела фінансування діяльності політичних партій та виборчих кампаній; проблеми нормативного регулювання; доцільність запровадження прямого державного фінансування політичних партій; вдосконалення механізмів контролю та шляхи підвищення прозорості у фінансуванні політичних партій та виборчих кампаній: звітність, моніторинг, незалежний аудит, використання банківської системи; зловживання у процесі фінансування виборчих кампаній та заходи щодо їх запобігання; створення системи ефективних санкцій за порушення у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

У засіданні круглого столу взяли участь близько 80 учасників, серед яких - провідні міжнародні експерти, народні депутати України, науковці, фахівці в галузі вітчизняного виборчого права.

«Щодо результативності зустрічей, дискусій, обговорень у процесі цих круглих столів, то головною ідеєю було створення «майданчика» для обговорення ключових проблемних питань із залученням представників різних політичних сил, міжнародних експертів та представників громадянського суспільства. Прикладом ефективності такої взаємодії є ухвалення ключових законопроектів з реформування вітчизняного законодавства», - наголосила Інна Ємельянова.

«Подяка Міністерству юстиції України за організацію заходів у форматі круглих столів. Сподіваюсь, що наслідки обговорень, які тут звучать, знайдуть відображення у реформах законодавства. Ці круглі столи грають важливу роль», - зазначив Ганнес Шрайбер, Перший радник, керівник відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні.

Як відомо, Міністерство юстиції вже провело три круглі столи з вивчення рекомендацій Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства: 13 серпня, 11 вересня і 3 жовтня 2013 року.

Перший круглий стіл пройшов 13 серпня 2013 року і був присвячений обговоренню зауважень та рекомендацій стосовно вимог до кандидатів у народні депутати України.

11 вересня 2013 року проведено другий круглий стіл, присвячений кодифікації виборчого законодавства України.

Круглий стіл з вивчення та обговорення зауважень і рекомендацій щодо вдосконалення виборчого законодавства в частині створення виборчих блоків, бар’єрів тощо проходив 3 жовтня 2013 року.

У  заходах брали участь провідні міжнародні експерти Венеціанської Комісії, ОБСЄ/БДІПЛ, Представництва ЄС в Україні, Офісу Ради Європи в Україні, Представництва Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні, інших міжнародних структур та організацій. У ході круглих столів свою позицію також висловили народні депутати України, науковці, експерти в галузі вітчизняного виборчого права.

Стенограми засідань круглих столів розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

Стенограму четвертого круглого столу найближчим часом буде розміщено на сайті Міністерства юстиції України.

 

версія для друку