українська російська англійська
Держсільгоспінспекція готова до співпраці з бізнесом
14.11.2013 | 18:04
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Держсільгоспінспекція має стати супроводжуючим органом, а не зупиняючим елементом роботи бізнесу. Саме таку думку висловив Голова Державної інспекції сільського господарства України Владислав Гончаренко під час зустрічі з членами Американської Торговельної Палати в Україні, а саме представниками таких поважних компаній як Bayer Ltd,  ADM,  CHS, Noble Resources, Monsanto, Bunge Ukraine (Suntrade), ООО "Гермес-Трейдинг".

Також Владислав Гончаренко відзначив, що повинна бути єдина структура роботи Інспекції, потрібно максимально прибрати людський фактор в інспекційній роботі та зробити більший акцент на здійсненні контролю в процесі виробництва, вирощування продукції, а не тоді, коли вона вже готова до споживання.

Крім того, було обговорено питання сертифікації зерна та деяких законодавчих ініціатив з її відміни. Усі присутні погодилися, що сертифікат є однією із складових системи контролю, без якого деякі операції із зерном стануть не можливими. У цьому контексті було обговорено і питання опрацювання нового технічного регламенту зернового складу. Зокрема, оскільки робота з опрацювання цього документа Інспекцією вже ведеться за участі громадських організацій та інших зацікавлених органів, було запропоновано включити до складу відповідної робочої групи представника з Американської Торгової Палати.

Також було повідомлено, що Держсільгоспінспекція має на меті удосконалити свій лабораторний потенціал, який нараховує 37 зернових лабораторій, у тому числі 13 припортових. Інспекція навіть має свій методичний Центр у місті Києві. На даний час, 7 лабораторій мають повне оснащення з перевірки кількісного складу ГМО та показників безпеки від засобів захисту рослин, добрив тощо. 

На завершення Голова Держсільгоспінспекції зазначив, що думка бізнесу у формуванні та реалізації державної політики в сфері контролю за якістю та безпекою сільськогосподарської продукції, дуже важлива для Інспекції. «Держсільгоспінспекція в моїй особі і її фахівців, готова до співпраці з кожним із Вас», - додав Владислав Гончаренко.

версія для друку