українська російська англійська
Мінфін: Підвищення добробуту та соціальний захист громадян є ключовою складовою державної політики
14.11.2013 | 18:19
Прес-служба Міністерства фінансів

Останнім часом у засобах масової інформації з’являються заяви деяких політиків щодо невиконання Урядом соціальних зобов’язань перед громадянами України, зокрема у бюджетній сфері.

Питання здійснення всіх соціальних видатків перебуває під пильним контролем Уряду. Для здійснення таких асигнувань наразі наявні відповідні фінансові ресурси. Водночас Міністерством фінансів здійснюється постійний моніторинг ситуації в регіонах, щотижнево проводяться селекторні наради з департаментами фінансів місцевих державних адміністрацій за участю керівництва та фахівців профільних департаментів Міністерства фінансів.

При цьому питання фінансової дисципліни жорстко контролюється Урядом. Такі заходи необхідні, аби не допустити жодних затримок та невиплат заробітних плат, допомог, пенсій та ін. Першочергово бюджетні фінанси спрямовуються на забезпечення соціальних статей видатків.

Незважаючи на повільне відновлення світової економіки та внутрішні чинники, завдяки системним крокам та ефективному плануванню Уряду із року в рік вдається закладати підвищення соціальних стандартів.

Поступово зростають мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, виплати соціальних допомог, підвищено оклади працівникам бюджетних установ та надбавки, посадовий оклад працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки та ін. І це беззаперечний факт посилення державної підтримки.

У 2013 році обсяг субвенцій на виплату соціальних допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям збільшено порівняно з 2012 роком на 6,6 млрд. гривень, і визначено на 2013 рік у сумі 39,9 млрд. гривень.

Протягом січня-жовтня 2013 року місцевим бюджетам вказана субвенція перерахована у сумі 32,4 млрд. грн., що на 19,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Перерахований обсяг субвенції відповідає потребі в коштах для виплати допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам згідно із зареєстрованими у відповідному періоді бюджетними зобов’язаннями.

За інформацією Пенсійного фонду України, у січні-жовтні поточного року забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі у всіх регіонах України у встановлені терміни.

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 69,4 млрд. грн., що відповідає плановому показнику на цей період.

Так, під час зустрічі з діячами культури та мистецтв Президент України Віктор Янукович наголосив, що в Україні за останні три з половиною роки пенсії в Україні збільшено на 42%.

Підвищення добробуту громадян, соціальний захист населення завжди будуть ключовою складовою державної політики та головною цілю державних реформ. Проте не потрібно бути фахівцем, щоб розуміти, що саме економічна активність, її позитивна динаміка забезпечують соціальну сферу фінансовим ресурсом.

 

версія для друку