українська російська англійська
Експерти схвалили плани Мінсоцполітики з посилення соціального захисту населення
14.11.2013 | 20:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Запропонований Мінсоцполітики пакет ініціатив дозволить забезпечити багатьох стабільною зайнятістю. Про це сказали експерти на обговоренні пакету першочергових дій з посилення соціального захисту населення за напрямками, які є найбільш чутливими для українців: сфера зайнятості, заборгованість із заробітної плати та своєчасність і правильність нарахування соціальних виплат та надання соціальних послуг.

«Ті законодавчі й нормативні заходи, які сьогодні пропонуються, спрямовані на забезпечення більшого числа людей стабільною зайнятістю, на створення умов і заохочення створення малого й середнього бізнесу, і створення цим бізнесом нових робочих місць. Тому це все направлено на далекі цілі нашої країни, яких вона прагне досягти у наступні роки», - сказав Василь Костриця, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні (1996-2013 рр.).

Він також зазначив, що скорочення заборгованості із заробітної плати - дуже важливе питання. На жаль, ця проблема стосується України з 1995 року. Уряд України п’ять разів звітував на комітеті МОП, і щоразу комітет звертав увагу на необхідність посилити роль інспекції з питань праці у погашенні заборгованості, до визначення більш жорсткого законодавства у цій сфері.

За словами заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюка, навіть те, що вже зроблено протягом цього року в сфері боротьби із заборгованістю по зарплатах, є великим здобутком.

«В умовах кризи не допустити радикалізації заборгованості – це великий плюс. Однак практика показала, що традиційних заходів недостатньо, і представлений пакет дій буде вчасним», - зазначив Сергій Кондрюк.

З ним погоджується і голова Інституту праці і зайнятості Мінсоцполітики Тетяна Кир’ян.

«Всі три ініціативи дуже значущі. У нас дуже великий відсоток працевлаштування, а також питання заробітної плати - в тіні. 60 і більше відсотків заробітної плати отримується в конвертах. Людина не захищена, не користується ні пенсією, ні допомогами, нічим. Вона отримує субсидію і звикає до пасивної, а не активної, політики», - сказала вона.

«Більшість проблем, які стікаються в Мінсоцполітки, завжди ширше, і не можуть бути вирішені лише силами одного міністерства. Тому мені здається, було б дуже правильно, щоб міністерство просувало такі спільні ініціативи загальнодержавного характеру», - відзначив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

Довідка

Мінсоцполітики презентувало пакет першочергових дій з посилення соціального захисту населення за напрямками, які є найбільш чутливими для українців: сфера зайнятості, заборгованість із заробітної плати та своєчасність і правильність нарахування соціальних виплат та надання соціальних послуг.

версія для друку