українська російська англійська
Уряд ініціює звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору
15.11.2013 | 13:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

13 листопада Кабінет Міністрів України на засіданні Уряду схвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір». Законопроект передбачає звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, завданих рибному господарству України.

Законопроект розроблено з метою належного представлення органами рибоохорони Державного агентства рибного господарства України інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів у частині використання водних біоресурсів.

Так, органами рибоохорони у 2012 році складено матеріалів щодо адміністративних правопорушень з нарахуванням відшкодування збитків, завданих державі, на суму понад 58,5 млн. грн. Державним бюджетом України на 2012-й та 2013 роки Держрибагентству України та органам рибоохорони не передбачено видатки на сплату судового збору, тобто з моменту набуття чинності Законом України «Про судовий збір» позовна робота з відшкодування збитків державі належним чином здійснюватися не може.

Також відповідно до законопроекту органи рибоохорони Держрибагентства України звільняються від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, завданих рибному господарству України.

версія для друку