українська російська англійська
Експерти розпочали роботу над проектом концепції програми розвитку НВЧ-електроніки
15.11.2013 | 10:13
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

На виконання доручення Прем’єр-міністра України під головуванням Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка відбулося перше засідання Ради з розвитку новітніх технологій НВЧ електроніки з метою підготовки проекту концепції державної цільової науково-технічної програми «Розвиток новітніх технологій створення компонентної бази електроніки НВЧ на період 2014-2018 років».

Під час засідання Голова Держінформнауки наголосив на актуальності створення та виробництва в Україні техніки та приладів з використанням технологій надвисоких частот (НВЧ). До того ж, наша держава має значні напрацювання в зазначеній сфері, які можна використовувати в різноманітних сферах життєдіяльності країни, починаючи від телебачення, радіолокації, зв'язку, нових напрямків медицини і біології, і закінчуючи прискорювачами заряджених частинок, нагріванням плазми, діелектриками, перетворенням сонячної енергії тощо.

Учасники засідання розглянули пропозиції щодо наповнення розділів проекту концепції, які будуть детально вивчені та узагальнені до наступного засідання робочої групи, заплановану на 21 листопада 2013 року.

Було наголошено, що реалізація Державної цільової науково-технічної програми дозволить забезпечити створення та освоєння вітчизняного виробництва НВЧ-приладів, які повинні ліквідувати дефіцит комплектації радіоелектронної апаратури, у тому числі для задоволення першочергових потреб у радіотехнічних системах українських військ. Програма також сприятиме забезпеченню належного функціонування радіотехнічних засобів, комплексів і систем (у першу чергу, що мають стратегічне значення для оборони, безпеки та економіки) вітчизняною компонентною базою НВЧ-електроніки необхідного технічного рівня. Крім того, це стимулюватиме створенню (модернізації) НВЧ-виробів, які повинні зняти залежність від критичного імпорту та забезпечити їх вітчизняними комплектуючими.

Довідково

8 листопада Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації разом із заінтересованими структурами розробити концепцію Державної цільової науково-технічної програми "Розвиток новітніх технологій та створення компонентної бази електроніки НВЧ на 2014–2018 роки".

До складу експертів з напрацювання проекту концепції увійшли фахівці Держінфорнауки, Міністерства промислової політики, Національної академії наук України, Державного концерну "Укроборонпром", а також ряду підприємств, наукових установ і ВНЗ, які мають доробки в сфері НВЧ-електроніки.

 

 

версія для друку