українська російська англійська
В Україні удосконалюють професійно-технічну освіту
15.11.2013 | 11:44
Прес-служба Міністерства освіти і науки

14 листопада 2013 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося третє засідання наглядової ради проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя».

У засіданні взяли участь заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський, постійний радник проекту (Королівство Данія) Йорген Олє Ларсен, керівник проекту від консорціуму країн-членів ЄС (Королівство Данія), Співголова наглядової ради проекту Сюзан Готліб, координатор сектору освіти представництва Європейського Союзу в Україні Віра Рибак, представники Міністерства соціальної політики України, Адміністративного офісу програми Twinning, керівники професійно-технічних навчальних закладів.

Відкриваючи засідання, заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський наголосив: «Необхідно звітувати та аналізувати не тільки під час наших зустрічей, а й спільними зусиллями працювати між засіданнями і щодо компонентів, і щодо проекту в цілому, адже будь-які зауваження з боку партнерів – це привід для роздумів».

Постійний радник проекту Twinning Йогансен Олє Ларсен подякував партнерам у наданні інформації, завдяки якій напрацьована низка документів щодо професійних стандартів. Він зазначив, що у наступному кварталі партнерів чекає робота із розробки тематики навчання викладачів та керівників ПТНЗ, стандартів та підходів до них.

Заступник директора департаменту професійно-технічної освіти МОН Вікторія Карбишева зазначила, що на виконання Національного плану дій на 2013 рік вже затверджено 46 державних стандартів ПТО з конкретних професій, які впроваджуватимуться в начально-виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів починаючи з 1 січня 2014 року. За її словами, запроваджуються інші заходи щодо забезпечення якості професійно-технічної освіти. Зокрема, у цьому навчальному році розпочала роботу Школа резерву директорів ПТНЗ, відновила свою роботу Всеукраїнська рада учнівського самоврядування, у жовтні 2013 року відбувся Всеукраїнський конкурс інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти, проводяться Всеукраїнські конкурси фахової майстерності серед учнів ПТНЗ та майстрів виробничого навчання.

Під час засідання Наглядової ради учасники заходу внесли свої пропозиції стосовно звіту за третій квартал роботи Проекту та узгодили план роботи на майбутнє. Він має стати більш динамічнішим і зорієнтованим на спільну працю.

 

 

версія для друку