українська російська англійська
Олег Проскуряков зустрівся із виконавчим секретарем Європейської Економічної Комісії ООН
15.11.2013 | 12:04
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

15 листопада 2013 року в рамках робочої поїздки Міністра Олега Проскурякова до м.Женева відбулася його зустріч із виконавчим секретарем Європейської Економічної Комісії ООН Свеном Алкалаєм.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання взаємодії  в рамках механізмів конвенції Еспо, а також визначили перспективні напрямки взаємодії у форматі Україна – ЄЕК в екологічній сфері.

Свен Алкалай відзначив, що вважає проведення у м.Києві у червні 2014 року 6-ї Наради Сторін Конвенції Еспо – досить важливий крок у контексті підвищення ролі та впливу України на екологічну політику в європейському та світовому контексті. Міністр Олег Проскуряков у свою чергу наголосив, що Україна ґрунтовно готується до цього заходу.

Очільник Мінприроди проінформував Свена Алкалая про поступ нашої держави в контексті імплементації норм міжнародних інструментів у сфері екології в транскордонному контексті. Зокрема, відзначив про підготовку до розгляду у Верховній Раді проекту закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.

Окрім того, сторони обговорили питання взаємодії України з сусідніми державами в контексті положень Конвенції.

Олег Проскуряков також зустрівся з керівництвом Департаменту ЄЕК ООН з питань екології, керівниками делегацій країн-членів Конвенції Еспо, що беруть участь у 3-му засіданні робочої групи з оцінки впливу на навколишнє середовище і стратегічної екологічної оцінки, зокрема Австрії, Литви, Румунії та Молдови.

Довідково

Європейська економічна комісія ООН - це одна з п'яти регіональних комісій Організації Об'єднаних Націй. Вона заснована в 1947 році Економічною і соціальною радою ООН (ЕКОСОР) з метою розвитку економічної діяльності і зміцнення економічних зв'язків усередині регіону ЄЕК ООН і між цим регіоном і рештою світу.

ЄЕК ООН зосереджує свої зусилля на будівництві економічної та соціальної Європи завтрашнього дня. Численні заходи ЄЕК ООН у галузі транспорту, навколишнього середовища, статистики, енергетики, торгівлі, економічного співробітництва та інтеграції, а також технічного сприяння дозволяють їй вирішувати більшість завдань XXI століття.

ЄЕК ООН служить для урядів регіональним форумом для розробки конвенцій, норм і стандартів з метою гармонізації дій і полегшення обміну думками між державами - членами. Виконуючи цю функцію, ЄЕК ООН забезпечує гарантії безпеки та якості споживачам, допомагає охороняти навколишнє середовище, спрощує процедури торгівлі, а також сприяє більш тісному єднанню держав - членів усередині регіону і їх більш повної інтеграції у світову економіку.

 

 

версія для друку