українська російська англійська
Фахівці України та Литви обговорили шляхи співробітництва у фармацевтичній сфері
15.11.2013 | 12:14
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Представники Державної служби України з лікарських засобів і члени офіційної делегації Міністерства охорони здоров’я Литви обговорили шляхи співробітництва та актуальні питання розвитку фармацевтичної сфери. «Я бачу велику перспективу співробітництва регуляторних органів», – підкреслив Міністр охорони здоров’я Литви В.П. Андрюкаітіс.

Члени делегації Литви під час офіційного візиту в Україну високо оцінили дії Уряду та Держлікслужби України на шляху імплементації європейського законодавства з контролю якості ліків до українського.

У Литві, як  і в усіх інших країнах Євросоюзу, реєстрацію лікарських засобів, контроль якості ліків, контроль дотримання ліцензійних умов виробництва, оптової та роздрібної торгівлі здійснює єдиний орган. Особливий інтерес члени офіційної делегації МОЗ Литви виявили до впровадження належної аптечної практики в Україні, розвитку роздрібної мережі. Тому що однією з проблем литовського фармринку є занадто ліберальна державна політика у сфері функціонування роздрібної аптечної мережі. На сьогодні одна аптека в Литві обслуговує лише 1030 осіб, що негативно впливає на якість надання фармацевтичної послуги, вважають литовські фахівці.

Начальник Державної служби з контролю лікарських засобів Литви Г. Пріалгаускас запросив спеціалістів Держлікслужби України відвідати регуляторний орган Литви. «Це може стати першим кроком для укладання двосторонньої угоди між Україною та Литвою про взаємне визнання результатів інспектування виробництва лікарських засобів на відповідність вимогам GMP», – зазначив він. Перший заступник Голови Держлікслужби України подякувала за запрошення. «Впевнена, що співпраця регуляторних органів України та Литви матиме позитивний вплив на розвиток державних систем з контролю якості ліків обох країн», – зауважила І.Б. Демченко.

У Литві зацікавлені у збільшенні частки генеричних лікарських засобів українського виробництва на фармацевтичному ринку країни, зазначив начальник Держслужби з контролю лікарських засобів Литви Г. Пріалгаускас. Це також у перспективі може стати першим кроком для виходу українських препаратів на ринки інших країн Європейського Союзу, вважає керівник литовського регуляторного органу. Виробники ліків Литви також готові вийти зі своєю продукцією на український ринок.

Міністр охорони здоров’я Литовської Республіки В.П. Андрюкаітіс та Начальник Державної служби з контролю лікарських засобів Литви Г. Пріалгаускас висловили сподівання, що ця зустріч покладе початок більш активній співпраці між регуляторними органами обох країн.

Насамкінець, члени делегації Литви висловили слова підтримки Україні відносно перспектив підписання асоціативного членства нашої держави в Європейському Союзі.

У зустрічі взяли участь члени офіційної делегації Литви: Міністр охорони здоров'я Литовської Республіки В.П.Андрюкаітіс; Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні П.Вайтєкунас; Заступник Посла Литовської Республіки в Україні М.Януконіс;     Радник Прем’єр-міністра Литви А.Вінкус; Радник Міністра охорони здоров'я Литви А.Скорупскас; начальник Держслужби з контролю лікарських засобів Литви Д.Пріалгаускас; Начальник Державної служби з контролю лікарських засобів Г.Барцис; Директор Паневежського Республіканського госпіталю І.Дорош.

З боку Держлікслужби України у заході взяли участь: Перший заступник Голови Держлікслужби України І.Б. Демченко, заступник Голови Держлікслужби України А.Д. Захараш, заступник начальника управління ліцензування та сертифікації виробництва - начальник відділу ліцензування виробництва та контролю за дотриманням ліцензійних умов Н.В. Литвиненко; директор департаменту державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами О.О. Кропивний.

 

 

 

версія для друку