українська російська англійська
На Вінниччині відкрито нову амбулаторію
15.11.2013 | 15:15
Вінницька ОДА

Відкрито лікарську амбулаторію № 2 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 у місті Вінниця. Ще рік тому старе приміщення по вулиці Пархоменка, 13 потребувало серйозного ремонту, а вже сьогодні, після проведеної реконструкції першого поверху будівлі, тут функціонує новий медичний заклад. На здійснення ремонтних робіт витрачено близько 1 мільйона гривень, а в перспективі планується також реконструкція другого поверху приміщення зі створенням нових медичних кабінетів.

Нині ж у лікарській амбулаторії працюють 6 сімейних лікарів та обслуговується майже 10 тисяч вінничан, а створені в закладі умови дають можливість забезпечити кваліфіковану медичну допомогу у повному спектрі.

Перерізавши символічну стрічку, голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан та Вінницький міський голова Володимир Гройсман оглянули приміщення та матеріально-технічне забезпечення амбулаторії, а також поспілкувалися з пацієнтами.

За останні три роки в області значно зросла кількість медичних закладів первинного рівня. Якщо у 2010 році в регіоні було 177 амбулаторій сімейного лікаря, то сьогодні їх уже 288. У Вінниці ж здійснюються лише перші кроки у цьому напрямку. І для того, щоб конструкція, передбачена пілотним проектом, працювала повноцінно, а якісні медичні послуги ще більше наблизились до людей, у місті необхідно відкрити ще десятки таких амбулаторій, - зазначив керівник Вінниччини Іван Мовчан. – У цьому ж закладі є вся база даних і усі комунікації, необхідні для того, аби забезпечити своєчасне надання медичних послуг. А це надзвичайно важливо».

Довідково

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини «Центру первинної медичко-санітарної допомоги №1» міста Вінниці забезпечена портативними електрокардіографами, глюкометрами, діагностичними тест-системами для лабораторних досліджень, таблицями для визначення гостроти зору, електронними вагами для дорослих та дітей. Усі робочі місця лікарів оснащені комп'ютерами. У перспективі працюватиме флюорографічний кабінет та кабінет УЗ– кардіодіагностики.

Створено запас медикаментів і виробів медичного призначення.

В закладі організовано роботу процедурного кабінету та денного стаціонару, а також надання невідкладної медичної допомоги (черговими лікарями та медичними сестрами згідно з графіком чергувань). Прийом до лікаря буде проводитись за попереднім записом, що дозволить упорядкувати чергу та розпланувати роботу лікарів.

 

версія для друку