українська російська англійська
На Донеччині відбувся День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції
15.11.2013 | 15:35
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

14 листопада 2013 року в Донецькій області відбувся День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції, в рамках якого відбулось засідання круглого столу щодо вирішення проблемних питань на вивезення, перероблення та захоронення твердих побутових відходів.

Захід відбувся під керівництвом державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Сергія Шершуна за участю голови Донецького обласного територіального відділення Комітету Марини Жеглової, Голови Дніпропетровського обласного територіального відділення Наталі Кучугури, представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадськості.

Під час засідання Сергій Шершун зазначив, що реалізацію дослідження у сфері поводження з побутовими відходами та діяльності суб’єктів господарювання було ініційовано на виконання Указу Президента України від 12.03.2013 № 128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

У свою чергу Марина Жеглова презентувала звіт територіального відділення Антимонопольного комітету України за 10 місяців 2013 року. У поточному році Відділення зосереджувало увагу на виявленні, припиненні та попередженні порушень конкурентного законодавства на соціально важливих ринках. Зокрема, Відділенням було проведено дослідження стану конкуренції на регіональних ринках вивезення, перероблення та захоронення твердих побутових відходів, за результатами якого було виявлено ряд порушень у діяльності суб'єктів господарювання (надавачів таких послуг) та органів місцевого самоврядування.

Відділення і в подальшому планує приділяти особливу увагу розвитку конкуренції на ринках поводження з побутовими відходами та контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання.

За результатами круглого столу органи місцевого самоврядування підтвердили необхідність створення умов, зокрема для розвитку конкурентного середовища на ринку вивезення твердих побутових відходів.

версія для друку