українська російська англійська
Торгівля та інформаційні технології - найпопулярніші види діяльності серед вітчизняних підприємців
15.11.2013 | 16:53
Прес-служба Державної реєстраційної служби

З початку року (станом на 8 листопада) в Україні зареєстровано 182 438 суб’єктів господарювання, з яких 140 293 – фізичні особи-підприємці. При цьому, показники реєстрації малого бізнесу цьогоріч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишаються відносно стабільними: за аналогічний період минулого року їх було зареєстровано 140 337.

«Держава наша сьогодні забезпечує максимальний доступ всіх наших громадян до підприємницької діяльності: постійно спрощується законодавство з питань реєстрації. Ми сьогодні запустили спільний проект з «Укрпоштою», щоб наблизити надання цих послуг до наших громадян, в тому числі – щодо реєстрації бізнесу», - зазначив Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

Найбільш популярна галузь економічної діяльності серед новостворених фізичних осіб-підприємців – це оптова та роздрібна торгівля (71 977 фізичних осіб-підприємців або 51,4% від загальної кількості). При цьому 81,3% або 58 528 підприємців у цій галузі займаються роздрібною торгівлею.

На другому місці знаходяться інформаційні технології – 12 920 фізичних осіб-підприємців або 9,2% від загальної кількості. З них майже 77% або 9 900 задіяні в сфері комп’ютерного програмування, консультування та пов’язаної з ним діяльності.

Третьою за популярністю галуззю є транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 8 616 фізичних осіб-підприємців або 6,1% від загальної кількості. Тут більше половини фізичних осіб-підприємців працюють у сфері вантажного автомобільного транспорту. 

версія для друку