українська російська англійська
Бібліотечні фонди столиці поповняться новими виданнями сучасних українських письменників
16.11.2013 | 10:48
Київська МДА

У рамках тісної співпраці Київської міської державної адміністрації з Київською міською організацією Національної спілки письменників України цьогоріч світ побачать 32 нові книги сучасних український авторів. 17 видань презентували сьогодні під час засідання Громадської гуманітарної ради міста Києва.

Нові видання надруковані накладом у 500-1000 примірників, а деякі навіть тиражем у 2000, та будуть передані до бібліотек столиці, що дозволить збагатити місто новою та цікавою книжковою продукцією.

Примітно, що за останні 7 роківце безпрецедентний випадок підтримки вітчизняного книговидання у таких масштабах. Департамент суспільних комунікацій забезпечив лише фінансову підтримку друку 32 книжок, передбачивши 1 245 000 гривень, і надав повну свободу у виборі письменників та їх робіт Київській міській організації Національної спілки письменників України, не втручаючись у творчий процес.

«Наразі стан вітчизняного книговидання далекий від ідеального, але київська міська влада докладає усіх можливих зусиль, аби змінити ситуацію на краще. Цьогоріч нам вдалося здійснити прорив і завдяки тісній співпраці з Київською міською організацією Національної спілки письменників України надрукувати 32 видання загальним накладом у п’ятдесят тисяч, з якими усі охочі зможуть ознайомитися у міських бібліотеках. Безумовно це перші, але дуже важливі кроки підтримки сучасної літератури, яка є надбанням української духовності й культури», – зазначив Віктор Корж.

Він також зауважив, що на виконання завдань Президента України щодо залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики, у наступному році міська влада також надаватиме підтримку творчим спілкам у книговидавничій справі.

«Підтримка книговидання київською міською владоюце виховання патріотизму та любові до рідного краю, оскільки саме через ознайомлення з найновішими літературними надбаннями свого народу формується громадянин як носій демократії та повноцінний член сучасного суспільства. Саме на таких міркуваннях будується міська політика підтримки книговидавничої справи», – сказав голова Київської міської організації НСПУ Сидоржевський Михайло.

 

версія для друку