українська російська англійська
Заява Діючого голови ОБСЄ Л.Кожари з нагоди Міжнародного дня толерантності
16.11.2013 | 13:46
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Високий рівень взаємоповаги та взаєморозуміння є необхідним для подолання ненависті, упередження та дискримінації та має стати результатом наших спільних зусиль, заявив Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара з нагоди Міжнародного дня толерантності, який відзначається сьогодні

"Протягом 2013 року українське головування в ОБСЄ зосереджувало свої зусилля на заохоченні держав-учасниць до виконання у повній мірі зобов’язань щодо подолання усіх форм расової та етнічної ненависті, ксенофобії та дискримінації", - йдеться у заяві Леоніда Кожари. "Потрібні узгоджені дії урядів, громадянського суспільства та громад з тим, щоб сприяти зміцненню толерантності та поваги до різноманіття культур".

"Одним із пріоритетів Українського Головування є виховання молоді на принципах толерантності та недискримінації» - зазначив Діючий голова ОБСЄ. «Для того, щоб нинішня молодь отримала всі необхідні засоби для розбудови динамічного, справедливого і прогресивного суспільства, слід ще з раннього віку навчати молоде покоління правам людини, зробити це невід’ємним елементом загальноосвітнього процесу".

Леонід Кожара також високо відзначив внесок особистих представників Діючого голови ОБСЄ з питань боротьби проти антисемітизму, а також нетолерантності та дискримінації по відношенню до мусульман, християн та осіб інших віросповідань.

«Жодна з держав-учасниць не застрахована від проявів нетолерантності, включаючи злочини на ґрунті ненависті. Таким чином, обмін найкращим національним та місцевим досвідом є важливим для просування принципів толерантності та недискримінації", - підсумував Міністр.

Леонід Кожара також нагадав про Молодіжний саміт ОБСЄ, який за ініціативи українського головування пройшов в липні-серпні 2013 року в Криму в міжнародному дитячому центрі «Артек». Цей захід зібрав близько 600 молодих представників з усього простору ОБСЄ та країн-партнерів Організації для обміну думками щодо того, як сприяти утвердженню толерантності та недискримінації, зміцненню миру та запобіганню конфліктів.

Потенціал освіти з прав людини у просуванні принципів взаєморозуміння та поваги до різноманіття культур став також головною темою Конференції ОБСЄ високого рівня з питань толерантності та недискримінації, яка відбулася в травні цього року.

 

версія для друку