українська російська англійська
Фрегат "Гетьман Сагайдачний" здійснив перехоплення і огляд підозрілого швидкохідного судна
18.11.2013 | 13:06
Прес-служба Міністерства оборони

Фрегат Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний” під час чергового, третього патрулювання в Аденській затоці, в рамках виконання завдань операції НАТО з протидії піратству на морі “Океанський щит” здійснив перехоплення і огляд підозрілого швидкохідного судна. 16 листопада корабель на відстані близько 7 кілометрів виявив підозрілий об’єкт – малорозмірну ціль. Човен довжиною близько 10 метрів рухався з великою швидкістю, на сигнали з корабля не відповідав.

Командир національного контингенту контр-адмірал Андрій Тарасов, який при цьому постійно підтримував зв’язок з командуванням тактичної групи кораблів, наказав визначеним силам контингенту провести перехоплення з подальшим оглядом підозрілого швидкохідного судна. За його командою, з палуби корабля у повітря було піднято вертоліт, попереджено про можливу небезпеку усі цивільні судна, що знаходилися у районі.

Внаслідок рішучих дій українського національного контингенту, підозріле судно було вимушене  застопорити хід. З борту вертольота Ка-27 здійснена фото- і відео фіксація дій. Загін спеціального призначення, що висадився з корабля на швидкохідних катерах, здійснив візуальний огляд судна, після чого піднявся на борт човна. Оглядовою командою  були проведені процедури згідно міжнародному морському законодавству. Штатну зброю під час проведення операції українські військові моряки не  застосовували.

Як повідомлялося, під час першого патрулювання в Аденській затоці фрегат “Гетьман Сагайдачний” надав термінову медичну допомогу в морі капітану одного з іноземних суден. Під час другого патрулювання український національний контингент попередив зближення з цивільним торгівельним судном збоку підозрілого малорозмірного швидкісного судна.

версія для друку