українська російська англійська
Уряд заслухав керівників органів влади, яким підпорядковані найбільші боржники із зарплати поміж державних підприємств
18.11.2013 | 16:16
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики підготувало проект постанови Уряду щодо невідкладних заходів з погашення заборгованості із заробітної плати. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час наради Уряду з питань погашення заборгованості із заробітної плати та заборгованості перед Пенсійним фондом.

«Для того, щоб пришвидшити погашення заборгованості із заробітної плати, яка на сьогодні існує у підприємств різної форми власності, Мінсоцполітики розробило проект постанови Уряду «Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості із заробітної плати». На даний час цей документ направлений на погодження до ЦОВВ», - сказала вона.

Під час наради Наталія Королевська зазначила, що минулого тижня Мінсоцполітики розпочало реалізацію пакету першочергових дій з посилення соціального захисту населення, зокрема і у сфері погашення заборгованості із заробітної плати. Крім того, були заслухані керівники шести центральних органів виконавчої влади, заборгованість із заробітної плати на підприємствах яких становить 85% усієї заборгованості на державних підприємствах.

«За оперативними даними, найбільше заборгували на підприємствах Укроборонпрому – 182,8 млн. грн. та Фонду держмайна – 69,1 млн. грн. Також є суттєві борги у підприємств Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Мінпромполітики, Міністерства інфраструктури та Міністерства оборони. Кабінет Міністрів доручив Держфінінспекції провести перевірку державних підприємств, які мають найбільшу заборгованість», - сказала вона.

Про результати такої перевірки, за словами Наталії Королевської, Кабінет Міністрів має бути поінформований до 10 грудня. Міністр також повідомила, що в рамках напрацьованих Мінсоцполітики кроків із погашення заборгованості передбачається створення механізму гарантування задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця. «Це дозволить вирішити питання зарплатних боргів підприємств-банкрутів. Для цього на розгляд Уряду вже направлено проект Закону «Про внесення змін до окремих законів України щодо задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця», - сказала вона.

версія для друку