українська російська англійська
МОЗ України закупив "швидкі" за економічно обґрунтованими цінами
18.11.2013 | 17:56
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Експертизу цін державних закупівель авто швидкої медичної допомоги провели Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України та ДП «Зовнішторгвидав України» Міністерства економічного розвитку України.

МОЗ України здійснило закупівлі карет швидкої медичної допомоги за економними, економічно обґрунтованими, цінами. Про це на брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я України повідомила начальник Управління державних цільових програм і державних закупівель Галина Довганчин. «За висновком експертизи, яку провели Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Мінюсту та ДП «Зовнішторгвидав України» Мінекономрозвитку, досягнуто краще співвідношення «ціна-якість», адже забезпечено високі стандарти якості при середньоринкових цінах закупівель – автомобілі будуть європейського рівня комплектації від провідних світових виробників», – наголосила вона.

Галина Довганчин нагадала, що вартість автомобіля залежить від комплектації та якості обладнання. «Отже, на ринку сформувалися різні ціни на автомобілі. Коливання цін відмічається й у секторі державних закупівель», – підкреслила керівник Управління державних цільових програм і державних закупівель МОЗ України.

«Задля забезпечення високих стандартів якості обладнання та вимог до комплектації автомобілів, МОЗ України закупило спеціалізований санітарний автотранспорт за економними середньоринковими цінами», – підкреслила Галина Довганчин.

Вона повідомила, що згідно з даними моніторингу ДП «Зовнішторгвидав України» щодо закупівлі автомобілів швидкої допомоги протягом 2012 – жовтня 2013 року, які опубліковані на веб-порталі з державних закупівель, МОЗ України закупило авто за цінами, нижчими від середньоринкових.

Так, автомобілі швидкої допомоги типу С закуповувалися раніше за державні кошти за цінами до 1 275 000 грн. за одиницю, при закупівлі карет типу В ціна доходила до 818 000 грн., а тип А2 закуповується за цінами до 588 000 грн.

За даними Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мінюсту України, діапазон ринкових цін на автомобілі типу С на базі Peugeot Boxer коливається від 837 088 до 932 628 грн., Міністерство ж на останньому тендері закупило авто аналогічного типу за 844 000 грн.

Мінімальна та максимальна ринкова вартість автомобілів типу В на базі Peugeot Boxer, згідно з даними Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мінюсту України, становить від 640 667 грн. до 689 852 грн. МОЗ закупило спецтранспорт на аналогічній базі за 649 500 грн. при високому рівні комплектації і якості обладнання.

Мінімальна та максимальна ринкова вартість автомобілів швидкої медичної допомоги типу А2 для транспортування пацієнта на базі ГАЗ 32313 становить від 383 167 грн. до 481 167 грн. МОЗ України закупило карету швидкої на цій же базі за 475 000 грн. за одиницю при високому рівні комплектації.

Галина Довганчин також зауважила, що якість закуплених автомобілів розвіює усі міфи про нібито дешеве обладнання і комплектацію від китайських виробників. «Комплектація і обладнання в автомобілях, які закуплені МОЗ, – від світових виробників з Іспанії, Італії, США, Японії, Великобританії, Німеччини, Угорщини, Сінгапуру та Південної Кореї», – підкреслила представник МОЗ України.

 

версія для друку