українська російська англійська
Науковці подякували М. Азарову за сприяння в організації фольклорно-етнографічної експедиції в Одеській області
18.11.2013 | 18:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Науковий керівник народознавчої експедиції, заслужений працівник культури, етнограф Лідія Орел і аспірантка кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анастасія Чумаченко подякували Прем’єр-міністру України Миколі Азарову за сприяння в організації науково-дослідницької фольклорно-етнографічної експедиції в червні – жовтні п.р. в Одеській області.

«Користуючись нагодою, шановний Миколо Яновичу, висловлюємо велику подяку  за активне сприяння в організації фольклорно-етнографічної експедиції», - йдеться у листі науковців, надісланому Главі Уряду на його сторінку у соціальній мережі «Фейсбук».

Вчені вказують, що за час роботи експедиції були виявлені літературні джерела археологічного, історичного, фольклорно-етнографічного характеру, аудіотека поповнилась матеріалами музичного фольклору поліетнічної Бесарабії, де здавна тісно співіснували українці, росіяни, болгари, молдовани, ґаґаузи, албанці, білоруси, вірмени, цигани, поляки, греки та ін. народи.

«Знаючи Вашу небайдужість до питань культури, української історії, - пишуть також науковці, - ми взяли на себе сміливість просити Вас в наступному в році сприяти організації заходів покращення культурного життя Одещини».

«Сьогодні, в час технічного прогресу, коли село та сільське населення зазнає великої перебудови та змін, а, часом, і зникає з карти України, важливо максимально заповнити прогалини в дослідженнях народної культури найменш досліджуваних районів», - підкреслюють етнографи.

Кафедру фольклористики, на якій вивчаються важливі історичні, теоретичні проблеми в галузі науки про народну творчість, народної культури загалом, відкрито у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в 1992 році. Для проведення літньої навчальної фольклорної практики обладнано бази в різних регіонах України. Студенти і аспіранти кафедри беруть активну участь у роботі фольклорно-етнографічних експедицій, що здійснюються науковими центрами та фондами сприяння збереженню та розвитку фольклору в Україні.

 

версія для друку