українська російська англійська
На Рівненщині проклали підвідний газопровід ще до двох сіл
19.11.2013 | 09:16
РІВНЕНСЬКА ОДА

Жителі ще двох сіл Рівненщини дочекалися газу. Так, в Острозькому районі проклали підвідний газопровід до сіл Тесів і Хрінів. Його збудували за бюджетні кошти, які громади отримують як компенсацію за сусідство з атомкою. Натомість вуличні мережі селяни фінансують самостійно.

Голова облдержадміністрації Василь Берташ подякував їм за ініціативність. «Досягти результату можна, лише об’єднавши зусилля громади та влади. Прикладом такої співпраці є  Острозький район, який став одним із найбільш газифікованих в області. Впевнений, що майбутнє – саме за такими активними селянами. На цьому наголошує і Президент України», – зазначив Василь Берташ.

Він додав, що регіональну політику подальшого розвитку мають диктувати самі громади. Так, на необхідності газифікації наполягли люди під час сходу села та попросили сприяння в голови райдержадміністрації Василя Думи. Аби виконати поставлене ними завдання, торік проклали трубопровід до Сіянців і газифікували три населені пункти. Там люди збудували вуличні мережі і п’ять років чекали на підведення блакитного палива. А вже від Сіянців проклали майже чотирикілометрову магістраль до сіл Тесів і Хрінів. Завдяки цьому ще понад 300 господарів зможуть користуватися газом. Для села це перспектива його подальшого розвитку, а для родин – полегшення побуту, комфорт і затишок в оселях, підкреслив голова облдержадміністрації.

Він також побажав громадам подальшого успіху та результативної співпраці. Адже нині 8 із 55 сіл Острозького району ще не мають блакитного палива. Вони віддалені від райцентру, тому ціна питання – понад 20 мільйонів гривень, розповів Василь Дума.

Водночас він запевнив, що й надалі залучатимуть різні джерела фінансування, аби завершити газифікацію Острожчини. Адже це те, чого чекають і хочуть люди, резюмував голова райдержадміністрації.

 

версія для друку