українська російська англійська
Мінекономрозвитку сприяє збільшенню інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики в Україні
19.11.2013 | 14:40
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Прийняття Закону України «Про електроенергетику» розширить можливості доступу до вітчизняного ринку альтернативної енергетики зарубіжним інвесторам, що також стане поштовхом для розвитку внутрішнього виробництва та покращення інвестиційного клімату. На цьому наголосив директор департаменту розвитку реального сектору економіки Мінекономрозвитку Олег Пендзин.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало зміни до Закону України «Про електроенергетику», якими передбачено зменшення розміру частки «місцевої» складової при встановленні «зеленого» тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики, зокрема тих, що вироблятимуть електроенергію з енергії вітру, сонячного випромінювання, біомаси та біогазу.

«Розроблення законопроекту зумовлене необхідністю розвитку вітчизняного ринку альтернативної енергетики та залучення інвестицій, в тому числі іноземних, для досягнення поставлених Україною цілей щодо скорочення споживання традиційних паливно-енергетичних ресурсів та рівня диверсифікації джерел енергоносіїв», - сказав Олег Пендзин.

Він зазначив, що використання відновлюваних джерел енергії є одним із найбільш важливих напрямків енергетичної політики України, направленої на заощадження паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення стану оточуючого середовища.

На сьогодні основними напрямами використання відновлюваних джерел енергії в Україні є вітрова та сонячна енергія, енергія біомаси.

Разом з тим, Олег Пендзин наголосив, що за оцінками експертів потенціал вітрової енергетики на даний час майже не використовується.

«Сумарно встановлена потужність вітрових електростанцій становить лише 0,2% від загального обсягу генеруючих потужностей», - повідомив експерт Міністерства.

За його словами, зменшення розміру «місцевої» складової з 50% до 25% при застосуванні «зеленого» тарифу сприятиме виконанню Україною положень угоди СОТ та міжнародних зобов’язань України.

Проект Закону та аналіз регуляторного впливу розміщені на сайті Мінекономрозвитку в розділі «Обговорення проектів документів». Зауваження та пропозиції до проекту Закону приймаються протягом одного місяця з дати публікації проекту.

 

 

версія для друку