українська російська англійська
Громадськість ознайомилась з матеріалами щодо продовження строку експлуатації 1-го енергоблоку ЮУАЕС
19.11.2013 | 16:46
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

18 листопада 2013 р. у Палаці культури «Енергетик» у м. Южноукраїнськ відбувся завершальний етап громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС. У заході взяли участь жителі Южноукраїнська і населених пунктів 30-кілометрової зони спостереження, представники громадських та екологічних організацій, представники Громадської Ради Держатомрегулювання.

Як наголосив під час доповіді присутній на громадських слуханнях в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Микита Константінов, «продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС – поширена практика у світовій енергетиці». Він нагадав, що більш ніж 70 країн задекларували намір розвивати ядерну енергетику, і на сьогодні у світі, за даними МАГАТЕ, експлуатується 435 атомних енергоблоків. 134 з них - із терміном експлуатації більше 30 років.

З огляду на представлені учасникам слухань матеріалів, рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС базується не лише на інженерних показниках, але і на економічній доцільності. Адже продовження терміну експлуатації енергоблоку коштуватиме 2,4 млрд. грн., натомість побудова нового – близько 40 млрд. грн. М. Константінов підкреслив, що в оновленій енергетичній стратегії України на період до 2030 року визначено економічну доцільність саме продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС.

Голова ДІЯРУ Олена Миколайчук, яка головувала на громадських слуханнях, повідомила, що за результатами обговорення колегія Держатомрегулювання, а потім ліцензійна комісія приймуть рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку ЮУАЕС. «У більшості європейських країн прогнозний термін озвучується, але ліцензія видається на кожні 10 років», - сказала О. Миколайчук та запропонувала рухатися тим же шляхом».

За словами заступника головного інженера Южно-Української АЕС з модернізації та реконструкції Андрія Біндюкова, у 2013 році на виконання заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблоку були виконані майже всі обов'язкові заходи, три останні наразі у стадії завершення. Також А. Біндюков зазначив, що при проведенні робіт враховані і всі «постфукусімські» заходи. Зокрема, гарантовано безпеку енергоблоку при виникненні таких проблем, як землетруси силою до 9 балів, втрата електро- та водопостачання.

«Енергоблок № 1 ЮУАЕС приведений у стан більшої безпеки, ніж 30 років тому. Тоді ще не було достатньо знань про те, як працюють такі складні механізми, як ядерні енергоблоки, і тому вони безперервно вдосконалювалися. Показники ресурсу закладалися з великим запасом, і коли на основі отриманих знань та досвіду на станції провели оцінку, виявилося, що ресурс не використаний навіть наполовину», - заявив президент Українського ядерного товариства Володимир Бронніков. При цьому він додав, що реальний ресурс дозволяє безпечно експлуатувати енергоблок не менше ніж на 30 років.

Довідково

Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу, який щорічно продукує 17-20 млрд. кВтг електроенергії, що складає 10% загального видобутку електроенергії в країні.

версія для друку