українська російська англійська
Мін'юст спільно з адвокатурою впроваджує масштабний проект національного значення
19.11.2013 | 17:46
Прес-служба Міністерства юстиції

Мін’юст спільно з адвокатурою впроваджують масштабний проект національного значення, спрямований захистити осіб, які зазнали кримінального переслідування, та представництво в судовому процесі інтересів соціально незахищених громадян. Про це повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час Міжнародної конференції «Адвокатське самоврядування в Україні: перші досягнення та виклики».

«Цей проект – реалізація Закону України «Про безоплатну правову допомогу» через формування та розвиток системи безоплатної правової допомоги з боку держави, яка втілюється з початку цього року», - підкреслила Міністр.

За її словами, за цей час адвокатами системи надано негайну правову допомогу понад 20-ти тисячам осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину, при цьому захист за призначенням здійснювався і продовжує здійснюватися у понад як 36-ти тисячах кримінальних проваджень.

«Зберігається тенденція до зменшення кількості відмов клієнтів від адвокатів, наданих державою затриманим особам: у жовтні проти вересня вона зменшилась удвічі і з початку року в середньому становить 7,4 % у кримінальних провадженнях. Це свідчить про підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги», - наголосила Міністр юстиції.

Олена Лукаш зазначила, що система безоплатної правової допомоги вже сьогодні має суттєвий позитивний вплив на розвиток адвокатури загалом.

«По-перше, система привабила молодих активних адвокатів, по-друге, створила умови для постійного обміну досвідом між адвокатами, формування єдиних стратегій і тактик захисту. По-третє, за рахунок організованого захисту адвокатура отримала можливість впливати  на практику застосування нового Кримінально-процесуального кодексу. По-четверте, держава пропонує цілком достойну оплату адвокатам за тих клієнтів, які ніколи не могли і навряд чи зможуть їм заплатити, забезпечує регулярне підвищення кваліфікації адвокатів системи», - підсумувала Міністр юстиції.

 

 

 

версія для друку