українська російська англійська
МВС: Робота приймальників-розподільників для дітей потребує якісних змін
19.11.2013 | 17:55
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Тема «Реформування приймальників-розподільників для дітей, як складова реалізації Концепції кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» обговорювалася сьогодні під час круглого столу фахівцями МВС, Мін’юсту, Мінсоцполітики, МОЗ, громадських організацій тощо.

За словами начальника управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка, реформування приймальників-розподільників нині – досить актуальна тема, яка потребує спільного обговорення та невідкладного вирішення.

«Міністерством внутрішніх справ України, уперше в історії органів внутрішніх справ, проведено моніторинг стану дотримання прав дітей у приймальниках-розподільниках для дітей. Проводився він з метою покращання роботи щодо захисту прав та соціальних гарантій дітей, із залученням представників громадських та міжнародних організацій, зокрема тих, що входять до коаліції «Права дитини в Україні», – зазначив очільник міліцейського підрозділу.

За його словами, результати моніторингу засвідчили недосконалість законодавства, що є передумовою для порушення прав дітей. Серед раніше виявлених недоліків, зокрема – обмеженість доступу дитини до правової допомоги, незабезпечення права на приватність та особистий простір, відсутність заходів соціалізації та ресоціалізації дитини, необхідність охоплення підлітка навчальним процесом з урахуванням його віку, рівня розвитку та знань тощо.

«В умовах сьогодення такі установи мають працювати в новому форматі, передусім за напрямком соціалізації та ресоціалізації. Також слід передбачити застосування відповідних виховних та корекційних програм з метою профілактики майбутніх правопорушень серед дітей», – констатув начальник УКМСН та додав, що робота приймальників-розподільників для дітей потребує якісних змін: від їх завдань та функцій до перегляду питання щодо підпорядкування зазначених установ.

Саме тому Прем’єр-міністр України Микола Азаров зобов’язав МВС за участю інших міністерств та відомств забезпечити підготовку відповідного законопроекту.

Начальник УКМСН МВС України під час круглого столу нагадав присутнім, що нині у державі функціонує 14 приймальників-розподільників для дітей (ПРД), куди за рішенням суду поміщаються діти, які досягли 11-річного віку.

«Упродовж 2012 року в ПРД було поміщено 215 дітей, а у 2013 році – 121 дитина, і лише стосовно 2 з них винесено ухвалу слідчого щодо застосування примусових заходів виховного характеру», – зазначив Олексій Лазаренко.

Під час круглого столу фахівці міністерств та відомств також обговорили питання, які потребують спільного вирішення. Насамперед, це – взаємодія спецустанов, порядок поміщення дітей до ПРД, медичне забезпечення, норми харчування, право дітей на освіту, спільне утримання дітей різних категорій, у тому числі, які знаходяться у конфлікті з законом та перебували у розшуку тощо.

Кожен з учасників круглого столу мав змогу висловитися з того чи іншого питання. Наостанок Олексій Лазаренко зазначив, що всі пропозиції, надані фахівцями у ході обговорення актуальних питань, будуть опрацьовані та враховані під час роботи над законопроектом.

 

 

версія для друку