українська російська англійська
Більше половини міжнародних стандартів у сфері АПК вже прийняті в Україні
19.11.2013 | 18:05
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Для доступу вітчизняної сільгосппродукції на ринок Європи необхідно якнайшвидше адаптувати українське законодавство до вимог ЄС. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк на круглому столі «Аграрний сектор України на шляху європейської інтеграції». Глава відомства також повідомив, що на сьогодні вже більше половини міжнародних стандартів у сфері сільського господарства та харчовій промисловості імплементовані в Україні.

«ЄС автоматично не відкриває для нас свій ринок. Для доступу нашої продукції, її конкурентоспроможності, нам необхідно адаптувати наше законодавство до відповідного законодавства ЄС. Зокрема, до 59 регламентів та директив ЄС, які перелічені в проекті Угоди. Одночасно ми розраховуємо на обіцяну європейською стороною суттєву фінансову та технічну допомогу», − наголосив Микола Присяжнюк.

Так, на сьогодні в Україні вже імплементовано 52% міжнародних стандартів ISO у сфері сільського господарства, та у харчовій промисловості – 59%. Окрім цього, гармонізовано 64% стандартів Європейської Комісії у сільському господарстві та 40% − у харчовій промисловості.

«Україні під силу в достатньо короткий термін остаточно завершити імплементацію у власне законодавство обов’язкових європейських норм та вимог щодо виробництва та обігу харчових продуктів. Тому я сподіваюся на подальшу підтримку наших зусиль депутатським корпусом. Зокрема, у швидкому ухваленні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань безпечності харчових продуктів», − зауважив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, прийняття саме цього документа дозволить здійснити імплементацію законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, підготувати державні органи та операторів потужностей до впровадження Угоди про асоціацію.

Також очільник відомства повідомив, що одним із головних не вирішених до цього часу питань залишається неврегульоване законодавство у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

 

версія для друку