українська російська англійська
Киянам на роботі вимірюватимуть артеріальний тиск
19.11.2013 | 19:10
КИЇВСЬКА МДА

Із метою запобігання хвороб серцево-судинної системи столичні лікарі розпочали кампанію з вимірювання артеріального тиску в різних установах та закладах. Фахівці запевняють: контроль тиску – запорука успішного лікування гіпертонії. Ініціаторами заходу стали медпрацівники Дніпровського району.

«Наші досвідчені фахівці вже провели подібні консультації в ЖКУ, на підприємствах, у навчальних закладах та в райдержадміністрації. Досвід показує, що людина, яка може «без відриву від виробництва» порадитися з лікарем, поставити йому свої запитання та отримати рецепт, із задоволенням користується такою можливістю», – запевняє начальник управління охорони здоров’я Дніпровського району Даніель Карабаєв. За його словами, під час оглядів за місцем роботи фахівці з’ясували, що понад 30% населення не здогадуються про свої проблеми з підвищеним тиском.

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Віталій Мохорєв, уже невдовзі досвід профілактики гіпертонічних хвороб безпосередньо на місці роботи киян може бути розповсюджений на інші райони столиці.

«Усім, хто має проблеми з тиском варто прийти на консультацію, за необхідності отримати рецепт на придбання ліків зі знижкою та жити повноцінним життям здорової людини. Зі свого боку департамент намагатиметься зробити все можливе, щоб якомога більше людей мали доступ до медичної послуги. Навіть якщо лікарям доведеться задля цього йти до киян за місцем роботи», – наголосив Віталій Мохорєв.

Зазначимо, що у 2012 році серед мешканців столиці було зареєстровано понад 2 тисяч інфарктів міокарду та близько 4,5 тисяч мозкових інсультів. Фахівці наголошують: більшість таких станів викликано несвоєчасним та неякісним лікуванням гіпертонічної хвороби.

Зважаючи на такий загрозливий стан, в Україні запроваджено пілотний проект із відшкодування вартості антигіпертензивних засобів. Відтак, хворі на гіпертонічну хворобу можуть отримати лікарські засоби зі знижкою до 90%.

Відшкодування вартості ліків (реімбурсація) відбувається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Так, на 2013 рік з державного бюджету та бюджету міста Києва виділено субвенцію на відшкодування лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою на загальну суму 11721,6 тис. грн.

Щоб скористатися можливістю купити антигіпертензивні ліки зі знижкою, треба звернутися до лікаря, який, в разі потреби призначить необхідний препарат на випишіть рецепт.

версія для друку