українська російська англійська
Учасники круглого столу в НКРЕ підтримали впровадження стимулюючого тарифоутворення в електроенергетиці
20.11.2013 | 10:45
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), провела консультації з громадськістюзасідання за круглим столом на тему: «Впровадження стимулюючого тарифоутворення з метою підвищення ефективності діяльності та оновлення основних фондів підприємств електроенергетики».

Учасники круглого столу ознайомилися з питанням запровадження стимулюючого регулювання у країнах Європи та з’ясували переваги від запровадження стимулюючого регулювання для економіки України, інвесторів енергетичних компаній та споживачів електроенергії.

В економіці країни створюється привабливий інвестиційний клімат для залучення/ збільшення приватних інвестицій з метою модернізації інфраструктури електроенергетичної галузі та зниження її інфляційного впливу, підвищиться енергетична безпека держави за рахунок підвищення ефективності витрат та зниження технологічних витрат електроенергії в мережах.

Інвестори енергетичних компаній матимуть прогнозованість доходу, що забезпечить можливість залучення довгострокових інвестицій, у т.ч. на міжнародних ринках капіталу, можливість розпорядження економією від скорочення операційних витрат та збільшення ринкової вартості компанії.

При цьому споживачі електроенергії отримають підвищення якості (надійності) послуг з енергопостачання та зниження темпів зростання тарифів на електричну енергію.

За круглим столом розглядалися заходи, що вживаються НКРЕ для впровадження стимулюючого регулювання, проблемні питання, що виникають під час переходу до стимулюючого регулювання, та стан підготовки енергопостачальних компаній до переходу до стимулюючого регулювання.

Учасниками круглого столу було проаналізовано нормативну базу для впровадження стимулюючого регулювання, яка була розроблена НКРЕ з метою виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» («Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання», «Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання», «Порядок визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій у сфері електроенергетики», «Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання», «Процедура встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання», «Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами» та «Про встановлення параметрів регулювання, що мають довгостроковий строк дії, для цілей стимулюючого регулювання») і за власною ініціативоюПоложення про порядок подання, визначення та затвердження економічних коефіцієнтів нормативних технологічних витрат електричної енергії», «Порядок розподілу активів, витрат та доходів між видами діяльності ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з  передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами» та «Методичні рекомендацій щодо плану роботи ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та/або з постачання електричної енергії за регульованим тарифом по підготовці до переходу до стимулюючого регулювання») та обговорено шляхи її вдосконалення.

Учасниками взято до відома, що НКРЕ додатково розробила проекти нормативно-правових актів, необхідних для впровадження стимулюючого регулюванняЗвіт про фінансові результати та виконання кошторису витрат з ліцензованих видів діяльності» та інструкція щодо її заповнення (форма № 6-НКРЕ)», «Звітні дані про обсяги передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та нормативні технологічні витрати електроенергії за 1-2 класами напруги (форма № 2-НКРЕ)», «Зміни до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії», «Зміни до ліцензійних умов із здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом» та «Зміни до Порядку здійснення контролю ліцензійної діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами та з постачання електричної енергії за регульованим тарифом»), і оприлюднила 17 жовтня на власному веб-сайті з метою отримання зауважень та пропозицій.

Учасники круглого столу підтримали зусилля Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, щодо впровадження стимулюючого тарифоутворення в електроенергетиці.

Засідання за круглим столом відбулося під головуванням Теличка К.І., Члена НКРЕ, за участю спеціалістів центрального апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

У публічному громадському обговоренні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства - Котко В.Г., голова Громадської ради при НКРЕ (ВГО «Енергетична асоціація України»), члени Громадської ради - Дупак О.С. (Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України), Конеченков А.Є. (Українська вітроенергетична асоціація), Куцан Ю.Г. (ВГО «Академія технологічних наук України»), Ніцович Р.І. (ГО «ДІКСІ ГРУП»), Погорілий В.В. (Незалежна галузева профспілка енергетиків України) та Шишов С.С. (Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості України). Крім того, в роботі круглого столу взяли участь представники окремих енергетичних компаній.

Також на засіданні за круглим столом були присутні представники засобів масової інформації та Інтернет-видань.

За результатами проведення консультацій з громадськістю протягом двох тижнів на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua будуть оприлюднені протокол та звіт засідання за круглим столом.

версія для друку