українська російська англійська
О. Вілкул та Ю. Мокуо підбили підсумки дитячого конкурсу "Намалюй свої права"
20.11.2013 | 16:40
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул та голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо підбили підсумки та нагородили переможців Всеукраїнського дитячого конкурсу «Намалюй свої права». У конкурсі взяли участь 614 дітей зі всієї країни віком від 4 до 15 років, серед яких і діти з особливими потребами та діти-сироти. 

«Діти намалювали своє головне право – право на щасливе життя. І ми повинні їм це забезпечити», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на церемонії нагородження переможців конкурсу.

Переможцями конкурсу стали Анастасія Олійник з м. Львів (12 років, школа № 45) та Анастасія Мороз з м. Кіровоград (12 років, навчально-виховний комплекс № 26).

На тему малюнка «Дівчатка також хочуть бути пілотами!» Анастасію Олійник надихнула власна мрія. Малюнок буде зображений на поштовій марці, яку Укрпошта планує видати у 2014 році.

Тема роботи Анастасії Мороз – надія. Вона намалювала свою молодшу сестру в інвалідній колясці, але з квітами в руках і написала: «Діти з особливими потребами мають право на особливе піклування. І ще вони заслуговують на велику повагу, бо незважаючи на труднощі, вони прагнуть бути щасливими». Малюнок Анастасії Мороз «Я маю право на щасливе життя» буде зображено на художньому конверті Укрпошти.

Всі діти – учасники конкурсу отримали пам’ятні дипломи. Журі визначило 50 кращих робіт, які під час заходу прикрасили велику операційну залу Головпоштамту. В подальшому планується зробити всеукраїнську виставку дитячих малюнків. Під час урочистої церемонії 12 конкурсантів, роботи яких були визнані найкращими, отримали нагороди та подарунки.

У дванадцятку фіналістів увійшли 10 юних художників із Полтавської, Львівської, Сумської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Хмельницької, Черкаської, Житомирської областей. Також у числі призерів два дитячих заклади – Центр  позашкільної освіти (м. Самбір Львівської обл.), який представив на конкурс 12 малюнків та Центр соціально-психологічної реабілітації (м. Комсомольськ, Полтавська обл.), який надіслав до конкурсу 8 малюнків дітей з особливими потребами.

«У світі 2 мільярди дітей, і майже 8 мільйонів з них – це маленькі українці. ЮНІСЕФ пишається партнерством з Укрпоштою задля привернення уваги суспільства до важливості захисту прав кожної дитини. Ми сподіваємось і надалі спільно заохочувати дітей та підлітків до творчого розвитку та самовираження», - зазначила голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. Вона закликала дітей дізнаватися більше про свої права та бути активними громадянами України.

«Укрпошта - соціально відповідальна компанія, яка намагається всіляко підтримувати та заохочувати творчі здібності у дітей. Разом с ЮНІСЕФ ми і надалі будемо продовжувати започатковану традицію подібних ініціатив, намагаючись подарувати ще більшій кількості дітей радість та віру в себе», – відзначив генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Костянтин Кривенко.  

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович визначив 2013 рік роком дитячої творчості в Україні.

Довідково

Конкурс розпочався 1 червня 2013 року в День захисту дітей за підтримки Олександра Вілкула і проводився спільними зусиллями Укрпошти та представництва ЮНІСЕФ в Україні. Підбиття підсумків конкурсу приурочене до Всесвітнього Дня дитини, який святкується 20 листопада.

Найбільша кількість малюнків юних конкурсантів присвячена праву на якісну освіту, на турботу дорослих, на особливу увагу до дітей з особливими потребами. Дітей турбує також право жити в родині та розвивати свої творчі здібності, надання всім дітям рівних прав, незалежно від стану здоров’я і міста проживання.

версія для друку