українська російська англійська
Микола Азаров: Ми маємо справу зі скороченням попиту на вітчизняну продукцію на світових ринках
21.11.2013 | 15:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд має намір вжити заходи для покращення показників промислового виробництва, наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 21 листопада 2013 року.

«Перш за все, це залежить від ринків збуту і цін на промислову продукцію вітчизняного виробництва. На жаль, ми маємо справу з тривалим скороченням попиту на нашу продукцію на світових ринках, а з початку року – і на ринках Росії та Азії. Так, поточного року експорт товарів з України до Росії зменшився приблизно на 2 млрд. дол., експорт товарів до країн Азії зменшився на 10%. Суттєво зафіксоване зменшення експортних поставок до таких країн як Ізраїль (на 12,8%), Індія (на 15,6), Індонезія (на 31,4%), Республіка Корея (на 65%)», - повідомив Глава Уряду.

За його словами, Уряд активно працює над вирішенням цієї проблеми.

Другий негативний фактор, який суттєво знижує економічну активність, – це надмірна ціна на газ і нафту. Це призводить до скорочення виробництва, в ряді випадків – взагалі до зупинки, як, наприклад, у нафтопереробній галузі. «Як наслідок, ми змушені відволікати величезні кошти на переведення енергетики на альтернативні гази і види палива», - зазначив Глава Уряду.

Відповідно, додав Микола Азаров, скоротилися ресурсні можливості для модернізації підприємств. Ще гостріше постало питання конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції, рентабельності підприємств. А скорочення рентабельності привело до скорочення капітальних видатків і відповідно до зменшення обсягів будівництва.

«Як наслідок всього сказаного – зменшується і виручка підприємств, і доходи бюджету. А це вже прямо впливає на можливості фінансувати не тільки видатки розвитку, а і соціальні видатки», - заявив Глава Уряду.

Серйозні проблеми стоять перед Україною і у звзку з нашими зобов`язаннями перед Міжнародним валютним фондом.

 

 

версія для друку