українська російська англійська
Олег Проскуряков виступив на засіданні високого рівня Рамкової Конвенції із зміни клімату ООН
21.11.2013 | 16:16
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

21 листопада 2013 року в рамках робочого візиту до м. Варшава Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков виступив під час засідання високого рівня Конференції ООН із зміни клімату.

У своєму слові він  відзначив, що «Україна усвідомлює важливість вирішення проблеми зміни клімату, яка є однією з глобальних загроз для людства. З метою протидії зміні клімату наша держава докладає значних зусиль щодо зниження вуглецевоємності національної економіки шляхом модернізації енергетики та реалізації державної політики у сфері підвищення енергоефективності та енергозбереження».

Оновлена Енергетична стратегія України на період до 2030 року покликана забезпечити впровадження комплексних програм підвищення енергоефективності, які передбачають зниження питомого споживання енергоресурсів в економіці на 30-35 % до 2030 року.

Особлива увага приділяється впровадженню відновлювальних джерел енергії. У рамках Договору про заснування Енергетичного співтовариства Україна взяла на себе зобов'язання до 2020 року довести частку відновлюваної енергії в структурі валового енергоспоживання до 11 відсотків.

«Україна переконана, що Варшава стане переломним моментом для переговорів за новою глобальною угодою на період після 2020 року. Україна дотримується позиції про необхідність прийняття Сторонами юридично закріплених зобов'язань. При цьому реальне скорочення викидів парникових газів, досягнуте країнами з перехідною економікою ціною безпрецедентного падіння рівня життя і зниження чисельності населення за весь період дії Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, має бути враховано при формуванні положень нової глобальної угоди», - наголосив Міністр.

Також Олег Проскуряков додав: «Україна вважає, що нова глобальна угода має передбачати функціонування та подальший розвиток гнучких механізмів Кіотського протоколу, а також нових ринкових і неринкових інструментів виконання зобов'язань».

 

 

версія для друку