українська російська англійська
Мінрегіон перевірив готовність комунальних служб Києва до зими
21.11.2013 | 17:25
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Готовність міського господарства Києва до роботи в зимовий період перевірив сьогодні Мінрегіон за дорученням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

Сьогодні під головуванням Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорія Семчука відбулась нарада за участю керівництва Київської міської державної адміністрації, голів та їх заступників районних у місті Києві державних адміністрацій, керівників комунальних підприємств столиці.

«Минула зима дала хороший урок – показала, де є недопрацювання, і що для комунальних служб стало несподіванкою. Сподіваюсь, комунальники цей урок засвоїли і цьогоріч підготувалися до всіх можливих ситуацій», - сказав Григорій Семчук.

У Київській міській державній адміністрації прозвітували, що відповідно до «Плану реагування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту м. Києва у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» в місті створено міжвідомчий оперативний штаб та 10 оперативних штабів районів, які діють у постійному режимі як органи організації робіт по запобіганню та ліквідації надзвичайних ситуацій у разі ускладнення погодних умов. Також, планом взаємодії передбачається залучення підрозділів Збройних Сил України, ДСНС, МВС та спеціальної техніки підприємств, установ та організацій міста.

За даними Київської міської державної адміністрації, за погодних умов, коли товщина снігових опадів не перевищуватиме 18 см, залучатиметься комунальна техніка, сили та засоби у штатному режимі: 345 од.  техніки КК «Київавтодор» - для прибирання вулично-шляхової мережі; 365 од. техніки житлових організацій для прибирання внутрішньо-квартальних та прибудинкових територій; 83 од. КО «Київзеленбуд» для прибирання територій парків та скверів; 47 од. КП «Київпастранс» для прибирання трамвайних колій та зупинкових комплексів.

При більших снігопадах, КМДА готова залучити додатково техніку підприємств, установ, організацій та суб'єктів господарювання міста Києва незалежно від форм власності у кількості 726 одиниць (в т.ч. 177 одиниць снігоприбиральної та допоміжної техніки згідно договорів з КК «Київавтодор»).

Структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації спільно з галузевими територіальними підрозділами опрацьовано плани спільних дій оперативного реагування та ліквідації аварій у системах тепло-, енерго-, водо- та газопостачання. Створено відповідні матеріальні резерви. Для забезпечення надійної роботи систем інженерного забезпечення життєдіяльності міста передбачено роботу в цілодобовому режимі аварійно- відновлювальних формувань: на теплоенергетичних мережах - 49 од. техніки та 550 осіб; на водопровідних та каналізаційних мережах  - 56 од. техніки та 450 осіб; на газових мережах - 22 од. та 43 особи. ПАТ «Київенерго» та ПАТ «АК «Київводоканал» відпрацьовано тимчасові схеми тепло- і водопостачання на випадок аварій на магістральних трубопроводах.

У разі прийняття  рішення  щодо обмеження в’їзду важковантажного та великогабаритного транспорту в місто пов’язаних з сильними снігопадами, Управліннями ДАЇ ГУ МВС України в місті Києві та Київської області  здійснюватимуть заходи щодо обмеження їх в'їзду з 6 основних автомагістралей на території Київської області.

Григорій Семчук наголосив на важливості забезпечення в достатній кількості запасів паливно-мастильних матеріалів. Відповідні доручення надано профільним департаментам КМДА. Він зазначив, що Міністр Геннадій Темник вимагає злагодженої взаємодії всіх служб, відповідальних за життєзабезпечення міста, і недопущення збоїв в роботі, особливо у ході ліквідації наслідків негоди.

 

версія для друку