українська російська англійська
Україна і Білорусь готові розширювати виробничу та науково-технічну кооперацію
21.11.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

«Дорожня карта» розвитку двостороннього співробітництва на 2013-2015 роки» та кроки, що вживаються урядами України та Республіки Білорусь щодо її реалізації, сприяють подальшому розвитку двостороннього промислового співробітництва і стимулюванню виробничої і науково-технічної кооперації між двома країнами. На цьому акцентував увагу Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта під час зустрічі з Першим заступником Міністра промисловості Республіки Білорусь Іваном Демидовичем.

«Одним з позитивних і дієвих кроків стало підписання «Дорожньої карти» розвитку двостороннього співробітництва на 2013-2015 роки», яка визначає шляхи поглиблення промислової кооперації, в першу чергу, в галузі сільськогосподарського машинобудування. Це дозволить об'єднати кращі науково-технологічні досягнення обох країн і підвищити конкурентоспроможність товарів спільного виробництва», - зазначив Анатолій Максюта.

Українські підприємства в рамках виробничої кооперації традиційно поставляють комплектуючі вироби на білоруські машинобудівні заводи, а білоруські підприємства - поліефірні волокна, скловолокно, дизельні двигуни до сільськогосподарської техніки і тракторів.

Іван Демидович сказав, що білоруська сторона готова як продовжувати реалізацію вже початих проектів, так зацікавлена і у впровадженні нових. Зокрема, йдеться про перспективи створення складального виробництва тракторів модельного ряду 35-65 к.с. і 180-350 к.с. на базі ДП «ВО Південмаш». Перший заступник Міністра промисловості Білорусі також нагадав, що вже напрацьовано певний позитивний досвід у реалізації спільних проектів.

«З вами ми могли б йти шляхом, який вже є, розвивати його, плюс створювати нові моделі. Я пропоную поглибити наші відносини в усіх напрямках: комбайнобудування, тракторобудування та МАЗи (зерновози та інша спеціальна техніка). Ми готові з вами ділитися і щось запозичити у вас», - сказав Іван Демидович.

Анатолій Максюта підтвердив готовність української сторони розвивати взаємовигідне партнерство.

«Ми зацікавлені у всіх проектах, які підтримають нашу економіку і нашу промисловість, виробництво в Україні. Але, звичайно, повинні виходити з взаємної вигоди. Ми готові розвивати спільні проекти, як на території України, так і на території Білорусі, але, звичайно, ми більше зацікавлені, щоб виробництво було якомога більше локалізовано в Україні», - зазначив Анатолій Максюта.

Довідково

Українськими підприємствами сільськогосподарського машинобудування за 9 місяців 2013 року експортовано до Республіки Білорусь техніки та обладнання, не враховуючи комплектуючі вироби, на 9,2 млн. дол. США. Відвантажено 1894 одиниць обладнання для обробки ґрунту, 51 одиницю обладнання для переробки та сортування зерна, 6 сівалок, обладнання для утримання і вирощування птиці та запасні частини до нього на 1,8 млн. дол. США і інше.

За цей же період з Білорусі в Україну імпортовано сільгосптехніки на 79 млн. дол. США. У тому числі: 3880 тракторів, 47 зернозбиральних комбайнів, 78 прес-підбирачів, 86 косарок, 115 одиниць обладнання для обробки ґрунту, 42 сівалки.

 

версія для друку