українська російська англійська
Уряд призупиняє процес підписання Угоди з ЄС до пошуку чітких механізмів захисту вітчизняного ринку, - Ю. Бойко
21.11.2013 | 18:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Євроінтеграційний вибір України закріплений національним законодавством, і призупиняючи процес підписання Угоди про асоціацію з ЄС, наша держава жодним чином не відмовляється від цього шляху. Тому, як тільки будуть віднайдені реальні і ефективні ринки збуту для вітчизняних товарів, цей процес може бути відновлений.

«Уряд призупиняє процес переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС до моменту, доки ми не знайдемо вихід із ситуації, коли падіння промислового виробництва і наших відносин з країнами СНД буде компенсовано за рахунок європейського ринку. В іншому разі серйозно постраждає економіка нашої країни і це негативно відобразиться на рівні життя всіх наших людей», - заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко під час брифінгу в Будинку Уряду, коментуючи прийняте сьогодні розпорядження «Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами – членами, з іншої сторони».

«Президент поставив чітке завдання знайти вихід, щоб не було погіршення життя наших людей, зниження зарплат, пенсій та інших соціальних виплат при підписанні цієї Угоди», - додав Юрій Бойко.

За його словами, Європейський Союз так і не запропонував Україні чіткого механізму компенсацій економічних втрат нашої держави у результаті підписання Угоди про асоціацію.

«Ми досі в економічному плані не отримали чіткого сигналу від наших європейських партнерів, що ті економічні втрати, які ми отримали за останній період, будуть компенсовані за рахунок нових ринків Європи. Уряд не ставив питання про надання грошової допомоги, як це, наприклад було з Грецією чи іншими європейськими країнами, ми ставили питання про заміщення і компенсацію тих втрат, які ми отримали за останні місяці в торгово-економічному балансі з країнами СНД… На жаль, ми чіткого сигналу про те, що так і буде, не отримали», - заявив Юрій Бойко.

Він підкреслив, що Україна не могла собі дозволити понести ще більші втрати: «Країна собі цього дозволити не може, тому з’явилася це розпорядження, яке спрямовує наш Уряд на пошук нових ринків і відновлення відносин з нашими російськими партнерами і країнами СНД».

Разом з цим, Віце-прем’єр-міністр звернув увагу на масштабну роботу, яку провели Верховна Рада і Уряд під керівництвом Президента України. «Верховна Рада і Уряд під керівництвом Президента України втілили ряд дуже важливих ініціатив, які були пов’язані з європейським вибором. Це означає, що була практично виконана програма з наближення нашої країни до європейських стандартів».

 

версія для друку