українська російська англійська
Уряд подасть на ратифікацію ВР Угоду про створення загального науково-технічного простору країн СНД
22.11.2013 | 09:17
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Кабінет Міністрів прийняв рішення про подання на ратифікацію Верховною Радою України Угоди про створення загального науково-технічного простору держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 3 листопада 1995 року. Про це повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Відповідний законопроект Уряд прийняв на засіданні 21 листопада 2013 року.

Володимир Семиноженко зазначив, що рішенням глав урядів СНД від 18 жовтня 2011 року було затверджено Міжнародну програму інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. «Виконання Програми є важливим і актуальним для України, оскільки вона спрямована на активізацію інноваційної діяльності, модернізацію інноваційної інфраструктури, що у підсумку забезпечить економічне зростання та підвищення добробуту громадян», - наголосив Володимир Семиноженко.

За його словами, ефективна реалізація Програми можлива за умови відповідної координації науково-технічної та інноваційної політики Міждержавною радою із співробітництва в науково-технічній та інноваційній сферах.

Крім того, Голова Держінформнауки наголосив, що рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 31 травня 2013 р. затверджено перелік з 11 пілотних проектів Програми, реалізацію яких планується розпочати з 2014 року. При цьому українська сторона є співвиконавцем 6 міждержавних інноваційних проектів.

«Але досі виконання Програми та реалізація пілотних інноваційних проектів значною мірою гальмувалося через відсутність належної нормативно-правової бази, яка визначає механізми взаємодії у сфері науки, технологій та інновацій між Україною та державами-учасницями СНД. Ратифікація зазначеної Угоди дозволить пожвавити цей процес та виведе науково-технічне співробітництво країн СНД на новий рівень», - вважає Володимир Семиноженко.

 

версія для друку