українська російська англійська
Прем'єр-міністру подякували за урочисте відзначення в Україні 200-річчя від дня народження Джузеппе Верді
22.11.2013 | 09:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністру Миколі Азарову надійшов лист-подяка від Надзвичайного і Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо.

«Для мене велика честь, що Ви вшанували своею високою увагою Міжнародний фестиваль «Ave Verdi», який Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні разом з Міністерством культури України, Національною оперою України та провідними українськими музичними установами провели з 10 по 26 жовтня ц.р. з нагоди 200-річчя від дня народження Джузеппе Верді», - йдеться в листі.

У рамках фестивалю на оперних сценах Києва, Дніпропетровська, Донецька, Львова, Одеси та Харкова відбулося 20 вистав, які презентували безцінну спадщину композитора. З нагоди фестивалю в Національній опері України проходила також унікальна виставка костюмів та ескізів з Римського оперного театру, на якій експонувалося понад 100 витворів всесвітньо відомих митців, таких як Лукіно Вісконті, Франко Дзеффіреллі, Нікола Бенуа.

«У фестивалі взяли участь усі оперні театри України, і я надзвичайно радий, що спільними зусиллями нам вдалося організувати таку знаменну подію в культурному житті наших країн, - написав Фабріціо Романо. - Хотів би окремо відмітити високу професійність українських культурних інституцій, особливо керівництва та колективу Національної опери України, з якою Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні надзвичайно плідно та активно співпрацює в реалізації українсько-італійських мистецьких заходів».

Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні  зазначив, що спільна організація фестивалю стала новою важливою сторінкою в культурному діалозі між нашими двома європейськими народами.

«Маю зазначити, що святкування ювілею Джузеппе Верді в Україні були масштабнішими, ніж в інших країнах світу, тож ми розцінюємо реалізацію цього проекту в Україні як вияв глибокої пошани до композитора та до італійської культури», - резюмував Фабріціо Романо.

версія для друку