українська російська англійська
Уряд та ЄК підпишуть спільну заяву щодо розширення дії EGNOS на територію України
22.11.2013 | 11:34
Прес-служба Міністерства закордонних справ

21 листопада 2013 року на урядовому засіданні ухвалено розпорядження «Про підписання Спільної заяви про співробітництво у галузі розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України між Урядом України та Європейською Комісією».

Проект розпорядження підготовлено Міністерством закордонних справ України на виконання низки доручень Кабінету Міністрів України з метою надання Віце-прем’єр-міністру України О.Вілкулу повноважень на підписання Спільної заяви з Віце-президентом Європейської Комісії, Комісаром з питань промисловості та підприємництва А.Таяні щодо розширення дії Європейської геостаціонарної навігаційної служби (EGNOS, European Geostationary Navigation Overlay Service) на територію України.

Реалізація проекту EGNOS дозволить підвищити рівень безпеки функціонування транспорту в Україні, зокрема повітряного, а також сприятиме досягненню цілей майбутньої Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС і його державами-членами.

Підставою для початку реалізації проекту EGNOS є укладена між Україною та Європейським Союзом Угода про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (ЦГНСС).

Опрацювання питання поширення EGNOS на територію України передбачено також Планом першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік.

Проект розпорядження погоджений Міністерством закордонних справ України з шістьма причетними органами державної влади – Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Державною авіаційною службою та Державним космічним агентством України.

 

версія для друку