українська російська англійська
За 10 місяців цього року Укрзалізниця перевезла понад 65 тис. контейнерів
23.11.2013 | 11:57
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

З січня по жовтень 2013 року залізниці України перевезли у всіх видах сполучень (імпорт, експорт, транзит та внутрішні перевезення) 65317 контейнерів, з них 58620 – у складі контейнерних поїздів (близько 93%).

Найбільше перевезено поїздом, що курсує за маршрутом Словаччина (Кошице) – Росія (Перспектива), – 13356 контейнерів,  маршрутом Нікополь – Іллічівськ – Нікополь – 7414 контейнерів, Румунія – Росія (Москва) – Румунія – 6492, «Ленд Брідж» (Китай – Угорщина) – 4420 од., Дніпровець (Одеса – Дніпропетровськ-Ліски) – 5725 од., «Хрещатик» (Одеса ¬¬– Київ-Ліски) – 4465 контейнерів, Київ-Ліски – Дорнешти – 6182 контейнери.

Наразі територією України організовано та курсує 14 контейнерних поїздів. Перевезення контейнерів у складі контейнерних поїздів становлять 40% від загального обсягу перевезених контейнерів територією України.

Враховуючи потенціал ринку транспортних послуг, Державна адміністрація залізничного транспорту України проводить постійну роботу щодо залучення додаткових вантажопотоків на територію України та розширення географії міжнародних проектів за участю залізниць України.

Ця робота стосується різних напрямів діяльності залізниць: тарифної політики, технічного переозброєння, створення нових інформаційних технологій, облаштування прикордонних переходів, удосконалення технології перевізного процесу, сервісу послуг.

Зокрема, раніше повідомлялося про плани приєднання Туреччини до проекту «Вікінг» у 2014 році. Планується, що поїзд курсуватиме через Болгарію і Румунію, щоб доставити вантажі з Литви до Туреччини і зворотно. У звичайному режимі поїзд «Вікінг» курсує за маршрутом Іллічівськ (Україна) - Мінськ (Білорусь) - Клайпеда (Литва). Нагадаємо, що наразі партнерами проекту «Вікінг» є Укрзалізниця, Білоруська залізниця, АТ «Литовські залізниці» та ЕООД «БДЖ – Вантажні перевезення» (Болгарія) та ДП «Залізниця Молдови».

Довідково

Поїзд комбінованого (контейнерного і контрейлерного) транспорту «Вікінг» – спільний проект залізниць Литви , України і Білорусі, стивідорних компаній і портів Клайпеда, Іллічівськ і Одеса.

Залізничне сполучення між Балтійським і Чорним морями почалося з 2003 року і загальна протяжність маршруту складає 1753 км.

 

версія для друку