українська російська англійська
Уряд ухвалив рішення щодо порядку погодження тарифів на послуги проведення та регулювання руху суден
22.11.2013 | 11:45
Прес-служба Міністерства інфраструктури

21 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив протокольне рішення з питань погодження тарифів на послуги із забезпечення проведення суден та послуги з регулювання руху суден. Це передбачає прийняття наказів Мінінфраструктури «Про затвердження Тарифів на послуги із забезпечення лоцманського проведення суден» та «Про затвердження Тарифів на послуги з регулювання руху суден».

Законом України «Про морські порти України» визначено, що тарифи на спеціалізовані послуги, які надаються у морському порту суб’єктами природних монополій, затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Відповідно до встановленої Кабінетом Міністрів України процедури, оскільки наразі така комісія не створена, Мінінфраструктури за погодженням Кабінету Міністрів України тимчасово проводить тарифну політику, зокрема, встановлює тарифи в іноземній валюті на спеціалізовані послуги, що надаються у морському порту суб’єктами природних монополій. До таких спеціалізованих послуг  відносяться лоцманське проведення та регулювання руху суден.

Сьогодні порядок справляння та розмір лоцманського збору та плати за послуги регулювання руху суден визначається Зборами і платою за послуги, що надаються суднам закордонного плавання у морських портах України, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 27 червня 1996 року №214.

«У зв’язку з цим постає необхідність приведення нормативно-правової бази Мінінфраструктури у відповідність до законодавства шляхом прийняття зазначених наказів», - зауважив Костянтин Єфименко. При цьому, за його словами, розмір тарифів для користувачів послуг із забезпечення лоцманського проведення суден та на послуги з регулювання руху суден не змінюється.

версія для друку