українська російська англійська
Мінекономрозвитку унормувало вимоги для отримання держпідтримки при реалізації інвестпроектів
22.11.2013 | 16:07
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Мінекономрозвитку унормовано вимоги для того, щоб суб'єкт господарювання отримав право на застосування до нього заходів державної підтримки, визначених Законом України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць». Зокрема,  претендент має дотриматися певних умов: по-перше, підготувати бізнес-план проекту відповідно до форми, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 19.06.2012 № 724; по-друге, визначити відповідність підприємства та бізнес-плану вимогам і критеріям, встановленим Законом. Мова йде, зокрема, про загальну кошторисну вартість проекту, кількість створених нових робочих місць, розмір середньої заробітної плати та інше. 

  «У разі відповідності підприємства та бізнес-плану проекту встановленим вимогам, суб'єкт господарювання подає заяву про участь у відборі інвестиційних проектів у пріоритетних галузях разом із переліком документів, визначених Порядком, до Ради міністрів АР Крим або відповідної обласної державної адміністрації,
в залежності від того, де передбачається реалізувати проект», - пояснив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко.

За його словами, якщо для реалізації проекту передбачається ввезення обладнання та устаткування, а також комплектуючих до нього, суб'єкт господарювання готує відповідний перелік товарів, який також має бути доданий до бізнес-плану проекту.

    Рада міністрів АР Крим, обласні державні адміністрації щотижня проводять відбір інвестиційних проектів і подають їх (разом з пакетом документів) до Мінекономрозвитку, де готуються пропозиції щодо схвалення таких проектів Кабінетом Міністрів України. Після прийняття рішення про схвалення інвестиційного проекту у пріоритетній галузі економіки Мінекономрозвитку включає проект до Державного реєстру (який розміщується на веб-сайті Міністерства) та повідомляє Раду міністрів АР Крим або обласні державні адміністрації про прийняте Урядом рішення.

    «Після включення інвестиційного проекту в Державний реєстр суб'єкт господарювання набуває право застосовувати передбачені Податковим і Митним кодексами України особливості оподаткування, пов’язані з реалізацією інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки», - резюмував Віктор Коваленко.

З проектами наказів Мінекономрозвитку (про затвердження форми заяви для участі у відборі інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки та інструкції щодо її заповнення, а також про затвердження форми реєстраційної картки інвестиційного проекту) можна ознайомитися на сайті Мінекономрозвитку в розділі «Обговорення проектів документів». Зауваження та пропозиції приймаються протягом одного місяця від дня публікації проектів.

 

версія для друку